Kráľovské mesto, ktoré dýcha históriou. Jedno z najzachovalejších stredovekých miest sa nachádza u našich susedov

Historické centrum Krosna sa nachádza v Podkarpatskom vojvodstve na juhovýchode Poľska. Okrem historických pamiatok je v centre mesta aj množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní. Je to pekné mesto s bohatou históriou a kultúrou, ktoré stojí za to navštíviť.

08.02.2024 05:00

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Historické centrum v Krosne
Video
Zdroj: mReportér: Ján Pekár

Kráľovské slobodné mesto Krosno získalo tento titul v roku 1342 od poľského kráľa Kazimíra Veľkého a znamená, že mesto malo v stredoveku špeciálne práva a privilégiá, ako napríklad: oslobodenie od niektorých daní a poplatkov, právo organizovať trhy a jarmoky, právo raziť vlastné mince a mnohé ďalšie. Aj keď tieto práva už dnes neplatia, titul Kráľovské slobodné mesto zostáva súčasťou identity mesta a je zdrojom hrdosti pre jeho obyvateľov.

m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Roháče - Západné Tatry, mReportér Čítajte viac Rozprávkovo zasnežené Západné Tatry majú stále čo ponúknuť. Turistov lákajú aj na takúto krásu
chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #mREPORTÉR #Krosno