Rusi musia dobyť Avdijivku do volieb, aby sa vodca pochválil, tvrdia Ukrajinci. Brániť mesto prichádzajú posily

Jednotky ukrajinskej 110. brigády nedokážu udržať kontrolu nad Avdijivkou, no prichádzajú im na pomoc posily. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to predstaviteľ brigády Ivan Sekač.

13.02.2024 13:10
debata (19)
Mŕtvi vojaci, horiace tanky. Ukrajinci čelia Rusom pri Avdijivke
Video
Jedna z najkrvavejších bitiek ruskej vojny proti Ukrajine pokračuje pri meste Avdijivka. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

„Chýbajú nám dostatočné kapacity na udržanie kontroly nad mestom, ale prichádzajú posily a spoliehame sa na spriatelené jednotky. Prvýkrát za takmer dva roky fungovania 110. samostatnej mechanizovanej brigády boli niektoré naše jednotky úplne stiahnuté z boja z dôvodu odpočinku a rotácie. Naozaj, prišli posily. Nebudem konkretizovať jednotku, ale poskytuje podstatnú podporu. Od jej príchodu sa cítime o niečo pohodlnejšie,“ povedal Sekač.

Telá ruských vojakov roztrúsené pri Avdijivke

VAROVANIE: Zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Fotogaléria
Telá ruských vojakov roztrúsené pozdĺž...
Video natočené 6. decembra 2023 jednotkou BUAR...
+3Telá ruských vojakov roztrúsené pozdĺž...

Podľa neho v Avdijivke trvajú boje o mesto a jeho predmestie. Ruské sily sa pokúšajú odrezať ukrajinské zásobovacie linky a majú prevahu v počte vojakov. Sekač tvrdí, že Rusi sa snažia o to, aby dobyli Avdijivku do prezidentských volieb v Rusku, aby sa vodca Vladimir Putin mohol pochváliť aspoň akým-takým úspechom vo vojne, v ktorej pôvodne plánoval dosiahnuť všetky svoje ciele v priebehu niekoľkých dní. „Majú svoje poslanie a snažia sa ho dosiahnuť všetkými potrebnými prostriedkami,“ povedal Sekač.

Ukrajinskí vojaci bránia Avdijivku už niekoľko mesiacov. Je totiž považovaná za vstupnú bránu do mesta Doneck a Rusko ju vníma ako kľúčovú oblasť pre prevzatie úplnej kontroly nad Doneckou a Luhanskou oblasťou.

Ukrajinskí vojaci sledujú bezpilotné lietadlo...
Ukrajinský vojak nesie dron blízko frontovej...
+14Ukrajinskí vojaci kráčajú na pozadí nápisu...
19 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #vojna na Ukrajine #Avdijivka