Nervy z ocele. Ostreľovač sledoval ruského dôstojníka 11 hodín, potom ho jedinou ranou zastrelil

Obyčajne sa pred 'Krasivoyom' okupanti cítili slobodní, chodili v skupinách, dovolili si stáť, fajčiť. Všetko sa zmenilo po prvom výstrele, píše Pohraničná stráž na webe. Krasivoy (Krásny) je prezývka ukrajinského ostreľovača, ktorý preukázal nezlomnú trpezlivosť po tom, čo v zákryte sledoval jedenásť hodín ruských nepriateľov. Zisťoval, ktorý z nich je veliteľ. Keď svoj cieľ identifikoval stačila len jediná presná strela na nič netušiaceho vysokopostaveného okupanta.

15.02.2024 13:51
debata (69)
Ukrajinskí ostreľovači majú pre ruských okupantom pripravenú nečakanú guľku
Video
Sedem dni v týždni, 24 hodín denne sa ostreľovači ukrajinskej pohraničnej služby usilujú svoju vlasť očistiť od ruských okupantov. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Správu priniesol portál iDNES.cz „Po 11 hodinách pozorovania sa mi podarilo zasiahnuť cieľ prvým výstrelom,“ povedal snajper. Ostreľovač po svojom zásahu, ktorému predchádzalo dlhé analyzovanie situácie, vysvetlil, že ruské jednotky v tom čase rotovali a on musel zdĺhavo určovať, kto z nich je veliteľom.

Kvôli jedinému a rozhodujúcemu výstrelu dokáže zostať nehybne v palebnom postavení pomerne dlho. „Počas svojho pôsobenia v prvej línii sa moje telo prispôsobilo a ani pri celkom nízkych teplotách mi nie je zima,“ tvrdí snajper.

ukrajinský ostreľovač, Kyjev, snajper Čítajte aj Ukrajinský ostreľovač zlomil svetový rekord. Zlikvidoval Rusa na vzdialenosť 3,8 kilometra

Pohraničník vstúpil do armády v prvý deň ruskej invázie. Postupne ako ostreľovač získaval svoje bojové skúsenosti v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, na frontovej línii pri obciach Marjinka, Lyman a Pisky.

Snajper považuje svoju prácu za dôležitú a bude sa zameriavať na okupantov, pokiaľ zostanú na ukrajinskej pôde, tvrdí. Zapôsobiť na ‚rašistov‘ však podľa neho nie je také príjemné, ako by sa mohlo zdať. Jeho ciele mohli zostať nažive, keby neodišli do cudzej krajiny rozpútať agresívnu vojnu, a áno, dostávajú, čo si zaslúžia, povedal v rozhovore pre Pohraničnú stráž.

Ukrajinský ostreľovač s prezývkou Krasivyj... Foto: Ukrajinská pohraničná stráž
ukrajinský snajper, ostreľovač, zbrane, pušky Ukrajinský ostreľovač s prezývkou Krasivyj (Krásny).

Pohraničná stráž má vo svojom arzenáli dve pušky. Prvá je domáca UAR-10. „Skôr je určená na zničenie živej sily nepriateľa. Má kaliber 7.62 × 51mm NATO, mám špeciálne, veľmi cool náboje NATO,“ pochvaľuje si ‚Krasivoy‘ na videu. „Druhá je Desert Tech HTI americkej výroby. Tá je určená skôr na likvidáciu obrnených a ľahko obrnených nepriateľských vozidiel. Ľahko prenikne do obrnených transportérov, bojových vozidiel pechoty a bežných pickupov. A aký má zmysel s tým strieľať do ľudí? Odtrhne mu ruku alebo nohu," dodal pohraničník, ktorý vysvetľuje palebnú silu zbrane.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #ostreľovač #ruská armáda #snajper #vojna na Ukrajine