Medvedev sa vyhráža jadrovými útokmi na mestá, ak by sa muselo Rusko vrátiť k medzinárodne uznaným hraniciam

Ruský exprezident Dmitrij Medvedev sa opäť vyhráža Spojeným štátom a európskym krajinám jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k uznaným hraniciam z roku 1991. Takýto scenár na Telegrame označil za „kolaps súčasného Ruska“ a podotkol, že Rusko už podľa jeho ústavy tvoria aj mnohé ďalšie územia. Narážal tým na skutočnosť, že Moskva nelegálne a jednostranne anektovala viaceré oblasti na Ukrajine.

18.02.2024 19:48
debata (298)
Pellegrini si pochvaľuje rokovanie s Medvedevom
Video

Medvedev uviedol, že „kolaps Ruska bude mať oveľa hroznejšie následky ako výsledky konvenčnej, aj tej najzdĺhavejšej vojny“. „Pretože pokusy vrátiť Rusko k hraniciam z roku 1991 povedú k jedinému – ku globálnej vojne so západnými krajinami s využitím celého strategického arzenálu nášho štátu. Na Kyjiv, Berlín, Londýn, Washington… Na všetky ostatné krásne historické miesta dávno zaradené medzi letové ciele našej jadrovej triády,“ poznamenal.

„Budeme mať odvahu to urobiť, ak je v stávke tisícročná krajina, naša veľká vlasť, a obete, ktoré priniesli obyvatelia Ruska v priebehu storočí, sa ukážu ako márne? Odpoveď je jasná,“ skonštatoval Medvedev.

NATO nacvičuje jadrové odstrašenie
Video

Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady sa už niekoľkokrát vyhrážal použitím jadrových zbraní. Vyhlásenie Medvedeva možno okrem vyhrážania sa vnímať taktiež ako zriedkavé priznanie niektorého z popredných ruských predstaviteľov a verejné pripustenie možnosti, že Moskva by mohla prehrať vojnu na Ukrajine.

Ľudia odstraňujú trosky na mieste ruského...
Zranený obyvateľ po ruskom raketovom útoku v...
+12Pohotovostný personál na mieste ruského...
298 debata chyba
Viac na túto tému: #Dmitrij Medvedev #vojna na Ukrajine