Julija Navaľná po smrti manžela navštívi Brusel, stretne sa s predstaviteľmi EÚ

Julija Navaľná, vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom, navštívi v pondelok Brusel a stretne sa s ministrami zahraničných vecí členských štátov Európskej únie. Navaľná sa stretne aj s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom.

19.02.2024 07:23
Julija Navaľná Foto: ,
Julija Navaľná vystupuje s prejavom na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii 16. februára 2024
debata (7)

„Ministri EÚ vyšlú silný odkaz podpory pre bojovníkov za slobodu v Rusku a uctia si pamiatku Alexeja“ Navaľného, uviedol na sociálnej sieti šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.

Video
Na proteste v Moskve zatkli lídra opozície Alexeja Navaľného (Archívne video)

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani v nedeľu uviedol, že Navaľnej slová „nám dajú pocítiť hrozbu, ktorá dolieha na ruských občanov a na každý región našej Európy“, kam sa „hanebne a nezodpovedne vrátilo násilie, brutalita a vojna“.

Navaľnyj, jeden z najvýraznejších kritikov Kremľa, zomrel podľa ruských úradov v piatok v trestaneckej kolónii IK-3 za polárnym kruhom. Mal 47 rokov.

Zomrel líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj

Uväznený ruský opozičný politik zomrel vo väzenskom tábore. Navaľnyj bol považovaný za hlavného odporcu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Fotogaléria
Alexej Navaľnyj
Na archívnej snímke z 6. septembra 2013 v...
+40Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj počas...

Navaľná, ktorá svojho manžela nevidela dva roky, v piatok niekoľko hodín po oznámení o jeho úmrtí uviedla, že považuje za osobne zodpovedného ruského prezidenta Vladimira Putina.

Vo vystúpení na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby sa „zjednotilo a porazilo tento zlý, desivý režim“.

Alexej Navaľnyj Čítajte viac Hlavný kritik Kremľa Alexej Navaľnyj je mŕtvy. Zavraždili ho, tvrdia Putinovi oponenti
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Alexej Navaľnyj #Julija Navaľná