Smrtiaci úder Ukrajiny na ruský výcvikový priestor. Najmenej 60 mŕtvych vojakov

Ukrajinské ozbrojené sily podľa viacerých novinárov a ďalších zdrojov v utorok zasiahli ruský vojenský výcvikový priestor pri okupovanej Voľnovachy v Doneckej oblasti na východnej Ukrajine. V areáli v tom čase práve nastúpili vojaci v očakávaní príchodu ruského generálmajora Olega Moisejeva. Pri útoku zomrelo najmenej 60 ruských vojakov, uviedol spravodajca ruskojazyčnej redakcie stanice BBC.

21.02.2024 09:55 , aktualizované: 11:45
debata (139)

O útoku napísal tiež ukrajinský novinár Denys Kazanskyj alebo ruský provojnový bloger Jegor Guzenko.

V čase útoku boli príslušníci štvrtej, piatej a šiestej roty tejto brigády údajne zoradení na cvičisku a čakali na príchod veliteľa 29. armády Východného vojenského okruhu generálmajora Olega Mojsejeva. Moskva ani Kyjev sa k útoku oficiálne nevyjadrili.

Ruskú základňu pri dedine Trudivske ukrajinska armáda podľa zdrojov BBC ostreľovala z raketometov HIMARS. Na sociálnych sieťach sa rozšírili fotografie a videozáznamy, ktoré údajne zobrazujú cvičisko po útoku a sú na nich vidieť desiatky tiel v armádnych uniformách. Ruská strana správu zatiaľ nekomentovala.

Veliteľ ukrajinského letectva Mykola Oleščuk okrem toho dnes ohlásil zničenie ďalšieho ruského stíhacieho bombardéra Su-34. O zostrelení niekoľkých týchto strojov a lietadiel Su-35 informoval aj v predchádzajúcich dňoch. Tieto informácie nemožno okamžite overiť z nezávislých zdrojov. Ukrajinské vzdušné sily oznámili, že zničili 13 z 19 ruských dronov, ktorými v noci na dnes Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

Jeden útok, 200 mŕtvych Rusov. Ukrajinci sa pochválili videom z útoku raketami HIMARS
Video

Ruské ministerstvo obrany potom informovalo, že náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov navštívil veliteľské stredisko ruských vojsk „v zóne špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine a vyznamenal vojakov, ktorí sa podieľali na dobytí Avdijivky v Doneckej oblasti.

139 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #vojna na Ukrajine