Izrael pomocou dronu zlikvidoval ďalšieho člena Islamského džihádu

Izraelská armáda (IDF) v piatok vyhlásila, že v meste Džanín na Západnom Brehu dronom zabila člena organizácie Islamský džihád a zmarila tak v skorých ranných hodinách teroristický útok. TASR informuje na základe správ agentúr DPA a AFP.

23.02.2024 16:10
Islamský džihád, výbuch, bomba, džanín Foto: ,
Auto, v ktorom sedel člen organizácie Islamský džihád, zasiahli dve izraelské rakety vypálené dronom. 23.2.2024
debata (2)

Muž šoféroval na miesto útoku a podľa svedkov jeho auto zasiahli dve rakety vypálené dronom. Zbrane v aute explodovali.

IDF útočníka identifikovala, pričom podľa nej sa počas uplynulých niekoľkých mesiacov zapojil do viacerých útokov na izraelské komunity a armádne pozície. Situácia na okupovanom Západnom Brehu sa výrazne zhoršila po vypuknutí vojny medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas 7. októbra.

IDF robí pravidelné razie najmä v mestách Džanín a Nábulus spravovaných palestínskou vládou, pretože ich považuje za bašty teroristických skupín.

gaza útok izrael palestína nálet výbuch Čítajte viac Pri izraelskom raketovom útoku zomrel jeden z veliteľov Islamského džihádu

Vystupňovali sa aj násilné útoky ilegálnych izraelských osadníkov na Palestínčanov. Palestínske ministerstvo zdravotníctva v Ramalláhu uvádza, že od začiatku vojny zabila IDF a osadníci najmenej 400 osôb.

Záchranári vo štvrtok uviedli, že počas teroristického útoku na diaľnici neďaleko Jeruzalema zahynul jeden človek a ďalší utrpeli zranenia. Traja útočníci boli zneškodnení, uviedla polícia. Podľa izraelskej rozviedky pochádzali z palestínskeho Betlehema.

izrael džihád Čítajte viac Izrael pod paľbou. Zabil veliteľa Islamského džihádu
2 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #Izrael #západný breh Jordánu #Islamský džihád