Tri zabité ženy našla polícia v jednom z viedenských nevestincov

Tri zabité ženy našla v piatok večer polícia v jednom z viedenských nevestincov. V parku neďaleko miesta činu potom zadržala 27-ročného podozrivého, ktorým je podľa tlače žiadateľ o azyl z Afganistanu. Ženy zrejme prišli o život po útoku nožom, podozrivý má tiež rezné zranenia, uviedla agentúra APA.

24.02.2024 09:54 , aktualizované: 16:45
debata (6)

Trojicu mŕtvych našla polícia v podniku vo štvrti Brigittenau po 21.00 h po tom, ako ju okoloidúci upozornili na krvavé stopy pred nevestincom. Zdravotníci privolaní na miesto už ženám nedokázali pomôcť. V nevestinci sa skrývala ďalšia žena, ktorá bola zrejme očitou svedkyňou napadnutia.

Podozrivý bol so zraneniami prevezený do nemocnice, nie je však v ohrození života. Policajti ho v parku neďaleko miesta činu našli aj vďaka krvavej stope, ktorá tam viedla. Neskôr rakúske médiá uviedli, že ide o žiadateľa o azyl z Afganistanu. Muža počas soboty má vypočúvať polícia.

V piatok vo Viedni zomrelo násilnou smrťou celkovo päť žien a dievčat. Dve ženy, matka a dcéra, boli v inom prípade nájdené mŕtve vo svojom byte. Podozrivým z vraždy je podľa stanice ÖRF šesťdesiatpäťročný Rakúšan, ktorý bol manželom a otcom obetí. Polícia po ňom pátra.

Na udalosti zareagovali politici. Spolupredsedníčka rakúskej sociálnodemokra­tickej strany (SPÖ) Eva-Maria Holzleitnerová vyzvala vládu, aby zvolala krízové zasadnutie a pripravila akčný plán proti násiliu na ženách. Šéf viedenských pravicovo populistických slobodných (FPÖ) Dominik Nepp pripísal vraždy nárastu násilia v rakúskej metropole a vyzval k „nekompromisnej politike vyhosťovania“. Podľa agentúry AFP rakúska vláda v posledných rokoch zvýšila financie pre združenia, ktoré pomáhajú obetiam násilných činov.

6 debata chyba