Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny? Vojnou generované traumy a odmínovanie.

24.02.2024 18:45
debata (12)
Poliačik o práci GLOBSEC-u na Ukrajine
Video

Ukrajina je najviac a najkomplexnejšie zamínovaným miestom na planéte. Potrebuje mať preto už teraz vypracovaný plán, ktorý jej po skončení vojny pomôže s čistením krajiny. Nemenej dôležitou témou pre ukrajinskú spoločnosť sú aj vojnové traumy. Týkajú sa nie len veteránov, ale aj detí a ľudí, ktorí svoju krajinu museli opustiť a trápia ich výčitky. V Kyjeve odpovedal na otázky Richarda Dírera zástupca riaditeľa pobočky GLOBSEC v Kyjeve Martin Poliačik.

Ľudvík Šoltés, policajný pridelenec na Ukrajine Čítajte viac Policajný pridelenec Šoltés: To, že Rusi zaútočia zo štyroch strán, sme netušili marek šafin, veľvyslanec SR na UA Čítajte viac Veľvyslanec Slovenska na Ukrajine Šafin: Slováka by Ukrajinci nenechali na ulici Katarína Mathernová, Richard Dírer Čítajte viac ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví galerista, kyjev Čítajte viac Galerista Ščeluščenko o dôsledkoch ruskej vojny na umenie Ukrajina, vojna Čítajte viac Ukrajinský veľvyslanec: Putin má choré predstavy. Rusko môže zastaviť len sila

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #GLOBSEC #vojna na Ukrajine