Z vlaku v Paríži ukradli tašku s bezpečnostnými plánmi na olympiádu

Z vlaku na parížskej stanici Gare du Nord ukradli batožinu s počítačom a dvoma USB diskami s bezpečnostnými plánmi polície pre letné olympijské hry, ktoré sa tento rok budú konať vo francúzskej metropole. Informoval o tom The Guardian, podľa ktorého inžinier z radnice uložil tašku s citlivými údajmi do batožinového priestoru nad svojím sedadlom, odkiaľ bola odcudzená.

28.02.2024 10:20
debata (3)

Inžinier krádež odhalil vo chvíli, keď sa rozhodol prestúpiť, pretože mal jeho vlak meškanie, a zistil, že taška na mieste nie je. Počítač a USB podľa neho obsahovali citlivé dáta, konkrétne plány mestskej polície na zabezpečenie letnej olympiády.

paríž, bukanisti Čítajte viac Francúzsky prezident rozhodol, že polícia nesmie ublížiť historickej duši Paríža

Počas letných olympijských hier, ktoré sa budú konať od 26. júla do 11. augusta, bude na bezpečnosť dohliadať asi 2 000 mestských policajtov a zhruba 35 000 bezpeč­nostných pracovníkov. Paríž sa v minulosti stal dejiskom rozsiahlych útokov, napríklad v roku 2015 v hudobnom klube Bataclan a na ďalších miestach, keď islamistickí radikáli povraždili 130 ľudí a zranili ďalších 350 osôb.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Olympijské hry 2024 v Paríži