Strelec, údajne vojak Bundeswehru, zabil na severe Nemecka štyroch ľudí

Strelec, ktorým bol podľa médií pravdepodobne vojak Bundeswehru, zabil v obciach Scheessel a Bothel na severozápade Nemecka štyroch ľudí, vrátane jedného dieťaťa. Podozrivý sa vzdal úradom, informovali prokuratúra v dolnosaskom Verdene a miestna polícia v spoločnom vyhlásení.

01.03.2024 10:36
debata (1)

Streľba sa odohrala v okrese Rotenburg v spolkovej krajine Dolné Sasko. Medzi mŕtvymi, ktorí boli nájdení v piatok ráno, je aj dieťa, potvrdila polícia v Rotenburgu a prokuratúra vo Verdene. Miesta činu boli dve, vrátane rodinného domu v Scheessele.

Vyšetrujúce orgány uviedli, že útočník sa po čine v noci vzdal úradom a bol zadržaný. Vyšetrovatelia nevylučujú, že motív súvisí s rodinným prostredím. Na miestach činu zasahovalo množstvo policajtov.

Podľa denníka Bild sa v rodinnom dome strieľalo okolo 3:30 hod. Policajti pozemok uzavreli a v prilbách a so samopalmi dom zaistili a vnikli dovnútra. Na mieste boli štyria mŕtvi. Podľa hovorcu polície Heinera van der Werpa, ktorého denník cituje, ide o „rodinnú tragédiu“.

Situácia bola ešte ráno veľmi napätá. Policajti so samopalmi boli okrem iného na stanici v Rotenburgu, okolie niektorých domov bolo uzavreté. Policajti podľa Bildu zasahovali aj v kasárňach v Rotenburgu. Pred kasárňami vyšetrovatelia prehľadali zrejme auto podozrivého. Podľa Bildu mali podozrenie, že v ňom je munícia a výbušniny. Úrady nespresnili, či zbraň podozrivého pochádzala z majetku armády.

1 debata chyba