Sabotéri poškodili most v Rusku. Armáda tadiaľ preváža muníciu

Železničný most cez rieku Čapajevka v juhoruskej Samarskej oblasti poškodil výbuch, píše ruská tlač. Podľa telegramového kanála RBK Ukrajina explóziu na moste, po ktorom sa preváža vojenský materiál, potvrdila ukrajinská vojenská rozviedka HUR.

04.03.2024 10:30
debata (6)
Cieľ je jasný. Ukrajinskí špeciáli majú Krymský most na dosah
Video
Krymský most je zbytočná stavba. Ukrajinské špeciálne jednotky ho majú na dosah. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Explózia nastala na moste v úseku trate medzi mestom Čapajevsk a obcou Zvezda a spôsobilo ju výbušné zariadenie, informujú ruské médiá. Výbuch poškodil kovovú konštrukciu a ohradenie mosta, nie však nosnú betónovú časť. Nikomu sa nič nestalo, ale premávka na moste je zastavená.

Aktuálne mešká päť vlakov. Tri z Moskvy a dva zo Syzrane. „Niektoré súpravy sme odklonili cez Žigulevsk, budú meškať asi dve hodiny. Ďalšie stoja, situácia sa rieši,“ píše portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na tlačové oddelenie Kujbyševských dráh.

Samarská oblasť patrí k dôležitým priemyselným regiónom Ruska. Prúdila tadiaľ munícia z ruského závodu AO Polimer v Čapajevsku. Podľa rozviedky citovanej agentúrou Unian bude most dlhšiu dobu nepoužiteľný.

Rusko, Ukrajina, vojenský konflikt, požiar Šachtarsk Čítajte aj Nová ukrajinská stratégia? V Rusku horeli ďalšie rafinérie, Zelenskyj napĺňa svoj sľub

Rusko sa v posledných mesiacoch potýka s útokmi na svoju priemyselnú a logistickú infraštruktúru. Podľa Moskvy za nimi stojí Ukrajina.

Výbušné zariadenie poškodilo pilier mosta ponad... Foto: HUR
Výbuch na moste, Samara, Rusko, Čapajevka Výbušné zariadenie poškodilo pilier mosta ponad rieku Čapajevka.
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #sabotáž #Samara #vojna na Ukrajine