Ak ma zabijú, nič to nezmení, uviedol Navaľnyj v doteraz nezverejnenom rozhovore

Francúzsky denník Libération a televízia LCI v stredu zverejnili doteraz nepublikované úryvky rozhovoru s nedávno zosnulým ruským opozičným politikom Alexejom Navaľným. Ten okrem iného uviedol, že ak ho zabijú, nič sa nezmení a na jeho mieste budú stáť iní ľudia.

06.03.2024 22:34
Alexej Navaľnyj Foto: ,
Plagát s podobizňou zosnulého lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného
debata (4)

Ruský opozičný líder, ktorý v polovici februára náhle zomrel vo väzení, v doteraz nezverejnenom svedectve z roku 2020 povedal, že jeho tím vie, čo má robiť, hoci priznal, že bez neho by to bolo „ťažšie“. Dodal, že členovia jeho tímu vedia, ako majú fungovať, keďže veľa času trávil vo väzení a museli pracovať bez neho.

Zomrel líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj

Uväznený ruský opozičný politik zomrel vo väzenskom tábore. Navaľnyj bol považovaný za hlavného odporcu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Fotogaléria
Alexej Navaľnyj
Na archívnej snímke z 6. septembra 2013 v...
+40Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj počas...

„Sú milióny ľudí, ktorí nechcú žiť v krajine, kde je všetka moc v rukách jedného (človeka),“ uviedol Navaľnyj. Rozhovor poskytol 17. decembra 2020 v Berlíne pred svojím návratom do Ruska po liečbe otravy novičkom, z ktorej obvinil Kremeľ.

navaľnyj Čítajte viac Zabili ma, to znamená, že sme neuveriteľne silní. Navaľnyj zanechal Rusom odkaz

Po návrate do Ruska v januári 2021 ho na letisku zadržali a uväznili. Ruské úrady 16. februára tohto roku uviedli, že Navaľnyj náhle zomrel vo väzení.

Jeho podporovatelia tvrdia, že 47-ročného opozičného politika zavraždili. Západní politici vinia za jeho smrť ruského prezidenta Vladimira Putina. Vdova po politikovi Julija Navaľná prisľúbila, že bude pokračovať v práci svojho manžela.

Alexej Navaľnyj Čítajte viac Hlavný kritik Kremľa Alexej Navaľnyj je mŕtvy. Zavraždili ho, tvrdia Putinovi oponenti
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Alexej Navaľnyj