Mladíka, ktorého uniesol Hamas, vyhlásili za mŕtveho

Mladík s nemecko-izraelským pôvodom, ktorého palestínski militanti z hnutia Hamas uniesli 7. októbra do Pásma Gazy, bol vyhlásený za mŕtveho. TASR informuje podľa tlačovej agentúry DPA.

13.03.2024 19:55
rukojemníci, hamas, izrael Foto: ,
Skupina žien si pripomenula MDŽ výzvou na prepustenie rukojemníkov zadržiavaných Hamasom v pásme Gazy. Tel Aviv, Izrael, 8. marca 2024.
debata

„Dozvedeli sme sa zdrvujúcu správu, že náš nemecký spoluobčan Itay Chen, o ktorom sme dúfali, že žije, je predsa len mŕtvy,“ napísal v stredu nemecký veľvyslanec v Izraeli Steffen Seibert na sociálnej sieti X (predtým Twitter).

„Hamas ho zabil pri útoku 7. októbra (na Izrael) vo veku 19 rokov a jeho telo uniesol do Pásma Gazy,“ uviedol Seibert. „V myšlienkach som s jeho rodinou, ktorá neúnavne bojovala za jeho prepustenie,“ do­dal.

Útok teroristov z Hamasu na účastníkov hudobného festivalu v Izraeli 7. októbra 2023
Video
Zdroj: IDF

Izraelská armáda ohlásila smrť vojaka z pobrežného mesta Netanja v utorok, ale nezmienila sa o jeho ďalších štátnych príslušnostiach. Podľa správ v médiách bol Chen aj americkým občanom. Izraelské správy naznačujú, že nešpecifikované tajné služby dospeli k záveru, že 19-ročný mladík bol zabitý.

„Naše srdcia sú zlomené. Tak veľmi sme ho milovali a urobili by sme hocičo, aby sme ho dostali domov živého,“ povedali podľa izraelských médií jeho rodičia.

Izrael / Tunel / Hamas / Čítajte viac Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

Militanti z palestínskeho hnutia Hamas a ďalšie extrémistické skupiny podnikli 7. októbra masaker v Izraeli a počas neho tiež uniesli do palestínskeho Pásma Gazy približne 250 ľudí.

V rámci prímeria koncom novembra bolo prepustených 105 rukojemníkov. Podľa údajov izraelskej vlády je údajne stále nažive asi 100 rukojemníkov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Hamas #rukojemník #rukojemníci #útok na Izrael