V Rusku po útoku na koncertnú sieň pri Moskve rušia akcie a posilňujú bezpečnosť

Všetky zábavné a hromadné akcie po celom Rusku boli zrušené, oznámilo ruské ministerstvo kultúry po streľbe v Krasnogorsku pri Moskve, ktorá si podľa predbežných údajov vyžiadala štyri desiatky mŕtvych a viac ako stovku ranených.

22.03.2024 20:19 , aktualizované: 22:05
debata (2)
Útok v Moskve, desiatky mŕtvych. Videá zo sociálnych sietí
Video
Video zobrazuje násilie.

Predtým ohlásil zrušenie všetkých hromadných akcií plánovaných na víkend moskovský starosta Sergej Sobjanin, nasledovaný lídrom autonómneho Čečenska Ramzanom Kadyrovom a ďalšími regiónmi, napríklad Tatárstánom. V Kaliningradskej oblasti okrem zrušenia akcií tiež vyhlásili smútok, uviedol Kommersant na svojom webe.

Crocus City Hall po útoku zachvátil požiar.
Pohľad na miesto teroristického útoku na okraji...
+19Pohľad na miesto teroristického útoku na okraji...
rusko-teroristicky-utok-crocus-city-hall-moskva Čítajte viac Najmenej 60 mŕtvych po streľbe pri Moskve. K teroristickému útoku sa prihlásil Islamský štát

Podobne úrady najprv ohlásili posilnenie bezpečnostných opatrení na moskovských letiskách. Nasledovali ďalšie letiská, posilnenie bezpečnosti vo vlakoch a na staniciach ohlásili štátne dráhy. Ruské ministerstvo dopravy uviedlo, že v dopravných prostriedkoch a infraštruktúre platí maximálna úroveň bezpečnosti – tretí stupeň – a dopravné organizácie posilnili spoluprácu s bezpečnostnými orgánmi. Cestujúci sa kvôli dodatočným opatreniam majú dostavovať na letisko a stanicu s väčším predstihom a pristupovať ku kontrolám s pochopením.

rusko-teroristicky-utok-crocus-city-hall-moskva Čítajte viac Kyjev odmietol spojitosť so streľbou na okraji Moskvy. Krvavý útok nariadil Putin, uviedla ukrajinská rozviedka
2 debata chyba
Viac na túto tému: #teroristický útok v Moskve