Zelenskyj odvolal svojho dlhoročného prvého asistenta Serhija Šefira aj niekoľkých poradcov. Bez vysvetlenia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu odvolal svojho dlhoročného prvého asistenta Serhija Šefira aj niekoľkých poradcov v rámci pokračujúcej personálnej reorganizácie.

30.03.2024 14:57
Volodymyr Zelenskyj Foto: ,
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
debata (8)

Šefir pôsobil na poste prvého asistenta ukrajinského prezidenta od roku 2019. Zelenskyj okrem neho odvolal aj troch svojich poradcov vrátane Michaila Raduckého, Serhija Trofimova a Oleha Ustenka.

Zbavené funkcií boli aj Natalia Puškariová, ktorá zastávala post splnomocnenkyne prezidenta pre dobrovoľnícku činnosť, a komisárka pre práva vojakov Aliona Verbická.

Pre najnovšie odvolania nebolo poskytnuté žiadne vysvetlenie, podľa AP však prichádzajú v rámci rozsiahlych personálnych zmien, ktorých súčasťou je aj utorkové odvolanie tajomníka ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexija Danilova.

Oleksij Danilov, Ukrajina, tajomník bezpečnostnej rady Čítajte viac 762. deň: Zelenskyj odvolal z funkcie tajomníka bezpečnostnej rady Danilova. Dôvod neuviedol

Zelenskyj tiež začiatkom februára vymenil hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného za Olexandra Syrského. Zalužného neskôr vymenovali do funkcie ukrajinského veľvyslanca v Spojenom kráľovstve.

Syrskyj, Zalužnyj Čítajte viac Zalužného odvolali z funkcie, ukrajinskú armádu povedie Syrskyj
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Volodymyr Zelenskyj