V budove v rakúskom Kalsdorfe, kde sa zišli svedkovia Jehovovi, našli balík s po domácky vyrobenou výbušninou

Polícia v rakúskej obci Kalsdorf zneškodnila balík s výbušninou, ktorý sa našiel v piatok vo vstupnej časti budovy, kde sa konalo zhromaždenie prívržencov náboženskej spoločnosti Jehovovi svedkovia.

30.03.2024 20:26
debata

Podľa sobotňajšieho vyhlásenia polície výbušnina mohla „potenciálne spôsobiť veľké škody“. V objekte sa v danom čase zdržiavalo asi 50 ľudí.

Policajná operácia v objekte trvala celú noc, pretože experti na výbušniny sa obávali, že nastražený balík bol mohol predstavovať veľké nebezpečenstvo – preto sa s ním manipulovalo s mimoriadnou opatrnosťou.

Po vyšetrovaní polícia v sobotu uviedla, že šlo o „netradičné, po domácky vyrobené, ale v podstate funkčné výbušné zariadenie“.

Nateraz nie sú k dispozícii žiadne informácie o možných páchateľoch alebo o pozadí incidentu. Vlani v Rakúsku zaznamenali dva podobné prípady súvisiace s Jehovovými svedkami.

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove, Čítajte viac Poplach vo väznici v Leopoldove. Pes označil dva balíky ako výbušninu, polícia nič nenašla
debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #výbušnina #Svedkovia Jehovovi