Bieloruské strašenie? Lukašenkov šrot zničíme za tri hodiny, reaguje poľský generál

Nebojme sa, je to absolútne neopodstatnené. Poľský generál Waldemar Skrzypczak reaguje na vojenské cvičenia Bielorusov na hraniciach a obzvlášť slová bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka, "ak chceš mier, priprav sa na vojnu,". Upokojuje krajinu a zdôrazňuje, že vybavenie Bieloruska nie je schopné nikoho ohroziť.

03.04.2024 14:54
debata (33)
Ruskí a bieloruskí vojaci na spoločnom cvičení
Video

„Lukašenko nemá čím strašiť. Rusi mu jednoducho zobrali výstroj, zostalo mu len trochu šrotu, ktorý vylepšil a jazdí s ním pri hraniciach a robí hluk,“ povedal armádny generál pre portál wiadomosci.wp.pl.

Skrzypczak takto zhodnotil stav výzbroje bieloruskej armády a uviedol, že Moskva v roku 2022, keď jej po spustení rozsiahlej invázie na Ukrajinu chýbala značná časť zbraní, jednoducho vzala Bielorusom a nikdy nevrátila.

Na fotke prevzatej z videa zverejneného...
Na fotke prevzatej z videa zverejneného...
+4Na fotke prevzatej z videa zverejneného...

“V skutočnosti sa nemáme čoho báť. Táto technika nie je bojaschopná. V prípade vojenského konfliktu by Poľsko na jej likvidáciu potrebovalo tak dve-tri hodiny,“ vyhlásil generál, ktorý stál na čele poľských pozemných síl v rokoch 2006 až 2009.

APTOPIX Russia Belarus Čítajte aj Prečo Lukašenko vyvracia Putinovu ukrajinskú verziu teroru? Útočníci z Crocusu chceli utiecť do Bieloruska, tvrdí

Bielorusko začalo vojenské cvičenia v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou a s členskými krajinami Európskej únie, Litvou a Poľskom, oznámilo v utorok bieloruské ministerstvo obrany. Bielorusko, najbližší spojenec Ruska, zažíva v posledných niekoľkých rokoch zhoršovanie svojich vzťahov so západnými susedmi a s Ukrajinou, píše Reuters.

bielorusko, cvičenia Čítajte aj Bielorusko začalo vojenské cvičenia pri hraniciach s EÚ a Ukrajinou

Trojdňové cvičenia v Homeľskej a Hrodnianskej oblasti majú za cieľ vycvičiť vojakov územnej obrany, ako brániť obe jednotlivé oblasti a čo robiť v prípade vyhlásenia stanného práva, uviedlo ministerstvo v odkazovej aplikácii Telegram.

33 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #armáda #vojenské cvičenie #Bielorusi #vojna na Ukrajine