Gubernátora ruskej Murmanskej oblasti pobodali, je vo vážnom stave

Vysokopostavený politik kremeľskej strany Jednotné Rusko Andrej Čibis bol podľa úradov vo štvrtok na severozápade Ruska vážne zranený pri útoku nožom. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry DPA.

05.04.2024 07:11
rusko, polícia, volkov Foto: ,
Ilustračná snímka
debata (7)

Tento 45-ročný gubernátor Murmanskej oblasti musel následne podstúpiť operáciu a nachádza sa vo vážnom stave, uviedol jeho ošetrujúci lekár.

Podozrivý páchateľ bol pri zatýkaní bezpečnostnými silami zranený a takisto mu museli poskytnúť lekársku pomoc, oznámil v noci na piatok Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom). Pozadie útoku sa vyšetruje.

Atentáty na predstaviteľov mocenského aparátu sú však v Rusku zriedkavé, konštatuje DPA.

Bývalý premiér Ján Čarnogurský, poslanec a šéf zboru poradcov premiéra Roberta Fica Erik Kaliňák (Smer), líder strany Republika a europoslanec Milan Uhrík či europoslanec Miroslav Radačovský. Čítajte aj Kremeľská propaganda? Čarnogurský a Uhrík napojenie na Rusko odmietajú. Kaliňákove „žarty“ sa nepáčili ani jeho vlastným

Podľa vyšetrovateľov sa Čibis stretol s občanmi mesta Apatity na polostrove Kola na diskusii, po ktorej ho jeden z miestnych obyvateľov napadol nožom.

Na objasnenie motívov činu sa vypočúvajú očití svedkovia. Podozrivým je 42-ročný zamestnanec železníc. Čibis utrpel bodnú ranu do brucha.

Hovorkyňa gubernátora v štátnej televízii uviedla, že Čibis sa po útoku sám dostal do svojho auta. Potom ho odviezli do nemocnice a sám informoval manželku, aby ju upokojil.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #útok nožom