Pri výbuchu na juhu Sýrie zahynulo sedem detí

Sedem detí zomrelo a dvaja ľudia utrpeli v sobotu zranenia v provincii Dará na juhu Sýrie v dôsledku výbuchu "výbušného zariadenie". TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na správy sýrskych médií.

06.04.2024 21:28
sýria, výbuch Foto:
debata

K výbuchu prišlo v meste Sanamajn, pričom výbušné zariadenie nastražili teroristi a jednou zo zranených je žena, uviedla sýrska agentúra SANA s odvolaním sa na miestnu políciu.

Monitorovacia skupina Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) uvádza iný počet obetí. Pri výbuchu podľa nej zahynulo osem detí rôznych vekových skupín a jedno utrpelo zranenia.

Podľa SOHR, ktorá sídli v Británii, sú z nastraženia výbušniny obviňovaní militanti a ich útok bol cielený na neidentifikovanú osobu v oblasti.

Damask / Irán / Raketový útok / Čítajte viac Izrael útočil na iránsky konzulát v Damasku, dvaja iránski generáli sú mŕtvi. Teherán pohrozil odvetou

Provincia Dará je jednou z miest, kde v roku 2011 vypuklo povstania proti vláde sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Protivládne povstania neskôr prerástli do občianskej vojny. V roku 2018 však získala sýrska vláda nad Darou opäť kontrolu po vyjednaní prímeria podporovaného Ruskom. V provincii však odvtedy prichádza k zabíjaniu, potýčkam a miestni obyvatelia čelia zlým životným podmienkam.

V dôsledku občianskej vojny v Sýrii, ktorej účastníkmi sú aj džhádisti či zahraničné armády, už zomreli stovky tisíc ľudí, milióny boli vysídlené a bola zničená sýrska infraštruktúra i priemysel.

debata chyba
Viac na túto tému: #výbuch #Sýria #teroristi