Aj 15-ročné dievča. V kauze pred školou zabitého chlapca vzniesli päť obvinení

Vyšetrovatelia vo Francúzsku vzniesli obvinenie z vraždy voči štyrom osobám, ktoré sú podozrivé, že minulú stredu v meste Viry-Châtillon surovo zbili 15-ročného školáka. Tínedžer svojim zraneniam minulý piatok podľahol.

08.04.2024 09:30
debata (1)

Ako v pondelok informoval spravodajský web France Info, dvaja z obvinených boli vzatí do väzby. Ďalší dvaja sú zatiaľ vyšetrovaní na slobode. Prokurátor Grégoire Dulin vo svojej tlačovej správe spresnil, že v kauze okrem toho figuruje aj 15-ročné dievča obvinené z neprekazenia trestného činu.

Čo sa skrýva za detskou krutosťou? Agresor je často obeťou niekde inde
Video

Z doterajšieho vyšetrovania a vyjadrení obvinených vyplýva, že dvaja zo zadržaných – bratia – sa pred niekoľkými dňami dozvedeli, že „ich sestra četovala s ľuďmi vo svojom veku o témach týkajúcich sa sexuality“. V obave o jej povesť i povesť rodiny bratia následne niekoľkým chlapcom zakázali sestru kontaktovať. Dozvedeli sa však, že neskôr zbitý chlapec sa pred rovesníkmi chválil, že s týmto dievčaťom hovoril. Z vyšetrovania vyplýva, že chlapec zrejme o zákaze bratov nevedel.

Viry-Châtillon / Škola / Čítajte viac Po útoku pred školou neďaleko Paríža zomrel tínedžer. Starosta hovorí o „masakri“

Vo štvrtok si bratia a dve ďalšie osoby počkali na tohto chlapca pred školou, aby ho konfrontovali, pričom došlo k fyzickej potýčke, pri ktorej tínedžer utrpel traumu hlavy. Na tele mal aj ďalšie zranenia.

Najstarší z útočníkov, 20-ročný mladík, po bitke kontaktoval záchranné zložky. Aby získal čas na únik, polícii poskytol nepravdivé informácie, pričom tvrdil, že videl, ako z miesta činu uteká niekoľko mladých ľudí v kapucniach. Obaja bratia boli v minulosti odsúdení za násilné a drogové trestné činy.

K násilnému činu vo Viry-Châtillon došlo niekoľko dní po útoku na 13-ročnú Samaru, na ktorú si pred školou na predmestí juhofrancúzskeho mesta Montpellier počkali traja jej rovesníci a brutálne ju zbili. Lekári dievča pre vážne zranenia na nejaký čas uviedli do umelého spánku.

Francúzsko / polícia / Čítajte viac Francúzov šokovala smrť 12-ročnej „Loly“, telo našli v debni. Obvinili 24-ročnú ženu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý piatok avizoval, že vedenie krajiny bude bojovať proti všetkým formám násilia, pričom zdôraznil, že školy pred nimi musia byť chránené. Dodal, že škola musí zostať bezpečným útočiskom zoči-voči násiliu, ktoré sa šíri aj medzi tínedžermi.

Pre dievča, ktorého sa kauza tiež týka, prokuratúra žiada predbežné súdne výchovné opatrenie s umiestnením do vzdelávacieho zariadenia a zákazom vstupu do departementu Essonne.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #násilie #obvinenie