Po výbuchu vo vodnej elektrárni v Taliansku hlásia už troch mŕtvych

Traja ľudia zomreli a šiesti sú nezvestní po výbuchu a následnom požiari vo vodnej elektrárni v horskej oblasti neďaleko severotalianskeho mesta Bologna. TASR o tom informuje podľa správy agentúry ANSA.

09.04.2024 18:40 , aktualizované: 19:39
Vodná elektráreň Bargi Foto:
Vodná elektráreň Bargi
debata

Výbuch nastal okolo 15.00 h SELČ v elektrárni na priehrade Suviana približne 70 kilometrov od Bologne.

Úmrtie troch mužov potvrdila bolonská prefektúra, pričom pri výbuchu okrem toho utrpeli zranenia traja ľudia. Hasiči pokračujú v pátraní po nezvestných, informuje agentúra AP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Agentúra AFP uvádza, že k výbuchu prišlo v miestnosti pod hladinou priehradného jazera. Starosta neďalekej obce Camugnano Marco Masinara médiám povedal, že k výbuchu prišlo v hĺbke asi 30 metrov počas práce na turbínach. Zároveň naznačil, že hasiči čelia ťažkostiam pri snahách dostať sa k obetiam.

Elektráreň prevádzkuje spoločnosť Enel Green Power, ktorá potvrdila, že v jej elektrárni prišlo k nehode. Vo vyhlásení, ktoré zverejnili miestne médiá, uviedla, že aktivovala všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia v súlade s vnútornými postupmi na zaistenie evakuácie a ochrany svojich zamestnancov, píše AFP.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #výbuch