V Nemecku zadržali troch tínedžerov podozrivých z prípravy teroristického útoku

Okresný súd v Düsseldorfe v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vydal zatykač na tri mladistvé osoby vo veku 15 a 16 rokov pre podozrenie z prípravy islamisticky motivovaného teroristického útoku. Tínedžeri boli vzatí do vyšetrovacej väzby, uviedla v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na düsseldorfskú prokuratúru.

12.04.2024 13:07
nemecko, polícia, polizei Foto: ,
Ilustračná snímka
debata (3)

Súd v Düsseldorfe na nich vydal zatykače už počas veľkonočného víkendu na žiadosť Ústredia pre stíhanie terorizmu. Podľa vyšetrovateľov sa tínedžeri chystali spáchať trestný čin vraždy a zabitia v súbehu s prípravou závažného násilného činu, ktorý by ohrozil štát.

Podľa denníka Bild sú mladí ľudia prívržencami tzv. Islamského štátu (IS). Ich cieľom bolo zaútočiť nožmi a zápalnými fľašami na kresťanov v kostoloch a policajtov na policajných staniciach.

Chlapec, hrdina. Zachránil ľudí pred teroristami (archívne video)
Video

O svojich plánoch diskutovali v súkromnom čete. Hoci nemali konkrétny plán útoku s časom a miestom, bezpečnostné zložky videli v ich konaní hrozbu.

Vlani v novembri zatkli v Severnom Porýní-Vestfálsku a Brandenbursku pre podozrenie z terorizmu dvoch tínedžerov, ktorí sympatizovali s IS a plánovali útok s použitím auta na vianočný trh, pripomína DPA.

Russia Shooting Čítajte viac FBI sa po masakri v Rusku obáva možného koordinovaného útoku v USA
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #teroristický útok #Islamský štát #teroristická hrozba