Ďalší veliteľ Hizballáhu je mŕtvy, tvrdí izraelská armáda

Izraelská armáda v stredu oznámila, že pri utorkovom útoku na juhu Libanonu zabila vysokopostaveného veliteľa libanonského šiitského hnutia Hizballáh. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

15.05.2024 12:18
debata

Izraelská armáda uviedla, že zabitý muž bol zodpovedný za plánovanie a vykonanie niekoľkých útokov namierených proti izraelským civilistom a územiu Izraela.

Hizballáh potvrdil smrť jedného zo svojich bojovníkov, no neuviedol jeho hodnosť. Libanonská štátna agentúra NNA uviedla, že pri izraelskom dronovom útoku bolo v utorok večer zasiahnuté auto. Podľa agentúry zahynuli pri útoku dvaja ľudia.

Ako Izrael zostreľoval iránske drony a rakety
Video

Od začiatku vojny v Pásme Gazy medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas prichádza v okolí izralesko-libanonských hraníc takmer ku každodennej konfrontácii medzi izraelskou armádou, Hizballáhom a inými ozbrojenými skupinami.

Na oboch stranách hranice pritom už v dôsledku útokov zaznamenali obete. V dôsledku cezhraničného ostreľovania bolo tiež poškodených na oboch stranách niekoľko obcí, pričom z bojovej zóny už evakuovali približne 150 000 ľudí.

Izraelskí vojaci / IZ Armáda / Pásmo Gazy / Tank / Čítajte viac Izraelská armáda tvrdí, že zabila veliteľa Hizballáhu
debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Libanon #Hizballáh