Erdogan: Ak Izrael porazí hnutie Hamas, skôr či neskôr sa zameria na Turecko

Ak sa Izraelu podarí poraziť hnutie Hamas v Pásme Gazy, "zameria sa na Turecko". Vyhlásil to v stredu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, píše TASR s odvolaním na agentúru AFP.

15.05.2024 18:17
erdogan Foto: ,
Rurecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
debata (7)

„Nemyslite si, že Izrael sa zastaví v Gaze,“ povedal Erdogan v Ankare poslancom svojej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP). „Ak nebude zastavený… tento nevyspytateľný a teroristický štát sa skôr či neskôr zameria na Anatóliu,“ dodal s odkazom na veľký polostrov nazývaný aj Malá Ázia, ktorý tvorí viac ako polovicu územia Turecka.

Ako Izrael zostreľoval iránske drony a rakety
Video

Turecký prezident je dôrazným kritikom izraelskej vojenskej operácie v Pásme Gazy, ktorá vypukla po útoku hnutia Hamas na Izrael zo 7. októbra minulého roka. Turecko v reakcii na boje v palestínskej enkláve pozastavilo obchod s Izraelom a pridalo sa k žalobe Juhoafrickej republiky (JAR), ktorá na Medzinárodnom súdnom dvore (MSD) obvinila Izrael z genocídy Palestínčanov v Pásme Gazy.

Deti v Gaze po útoku Izraela

VAROVANIE: Niektoré zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy.

Fotogaléria
Wounded Palestinian children receive medical...
Chlapec drží plagát vyzývajúci na ukončenie...
+35Palestínske deti čistia chodník pred domom v...

Erdogan verejne podporuje Hamas, v apríli prirovnal toto hnutie k tureckým bojovníkom za nezávislosť proti západným armádam v Anatólii v 20. rokoch minulého storočia. „Budeme naďalej stáť na strane Hamasu, ktorý bojuje za nezávislosť svojej krajiny a bráni Anatóliu,“ vyhlásil v stredu.

Turecký líder v pondelok informoval, že v tureckých nemocniciach sa počas prebiehajúcich bojov v Pásme Gazy zotavuje viac ako 1 000 členov Hamasu.

izrael, gaza, tanky Čítajte viac Izraelské tanky údajne prenikli do zastavaných oblastí vo východnej časti Rafahu
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Hamas #Turecko #Recep Tayyip Erdogan