Poľsko v pozore. Premiér Tusk dostal vyhrážky, posilnili jeho ochranu

Poľský premiér Donald Tusk vo štvrtok informoval, že po stredajšom atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica dostal vyhrážky smrťou aj on, informuje TASR.

16.05.2024 17:16
debata (8)
Atentát na premiéra Roberta Fica
Video
Zdroj: TV Pravda

Tusk vo štvrtok na sieti X zverejnil ako status vetu: „Včera toho bolo veľa“. Pripojil k tomu screenshot nenávistného komentára z platformy X s odkazom na útok na predsedu slovenskej vlády: „Dnes nám Slováci dali príklad, čo by sa malo urobiť s Donaldom Tuskom“, a to ak sa rozhodne zamietnuť výstavbu veľkého letiska v strednom Poľsku.

Tusk podľa agentúry Reuters poznamenal, že nejde o jediný príspevok v podobnom tóne na jeho adresu.

Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

Poľský spravodajský web Wp.pl s odvolaním sa na zdroj v tajných službách napísal, že po atentáte na Fica posilnili ochranu Tuska. Hovorca poľského úradu na ochranu verejných činiteľov však toto tvrdenie odmietol komentovať s tým, že aktivity tejto inštitúcie sú dôverné.

„Samozrejme, analyzujeme a vyvodzujeme závery, ale nebudeme o nich hovoriť verejne,“ uviedol poľský minister vnútra TomaszSiemoniak citovaný webom Wp.pl.

Atentát na Roberta Fica

Roberta Fica po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili. Na mieste padlo niekoľko výstrelov, útočníka zadržali. 15. máj 2024

Fotogaléria
Po rokovaní vlády v Handlovej (15. 5. 2024)...
Vo vládnej limuzíne predseda vlády Robert Fico...
+13Roberta Fica po výjazdovom rokovaní vlády v...

Politická atmosféra v Poľsku je v posledných rokoch výbušná – okrem iného aj v súvislosti s vraždou dlhoročného primátora prístavného mesta Gdansk Pawla Adamowicza, ktorý bol kritikom vtedajšej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS).

Adamowicz sa stal obeťou útoku 13. januára 2019 počas charitatívnej akcie. Útočník ho priamo na pódiu bodol do srdca a do brucha. O deň neskôr 53-ročný Adamowicz svojim zraneniam podľahol.

pellegrini Čítajte viac Fica od smrti delili centimetre. Čakajú ho najťažšie hodiny a dni, povedal po návšteve premiéra v nemocnici Pellegrini
Pellegrini po návšteve Fica v nemocnici
Video
Zdroj: ta3
Spoločné vyhlásenie Čaputovej a Pellegriniho: Situáciu musíme upokojiť
Video
Zdroj: FB/Zuzana Čaputová
Kaliňák a Šutaj Eštok po Bezpečnostnej rade
Video
Zdroj: TV Pravda
Žiga, Blaha a Danko po rokovaní Bezpečnostnej rady
Video
Zdroj: TV Pravda
Michal Šimečka a Progresívne Slovensko o aktuálnej situácii
Video
Bezpečnostný expert Zábojník analyzuje atentát na Fica
Video
Zdroj: TV Pravda
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Donald Tusk #vyhrážky smrťou #atentát na Roberta Fica