Z Houstonu po ničivých búrkach hlásia sedem obetí

Ničivé búrky, ktoré v uplynulých dňoch zasiahli metropolitnú oblasť mesta Houston v americkom štáte Texas, si dosiaľ vyžiadali sedem obetí na životoch. V piatok o tom informovali miestne úrady.

18.05.2024 08:25
Houston, texas, búrky Foto: ,
Muž odstraňuje popadané stromy spred svojho domu.
debata

Starosta Houstonu John Whitmire ešte vo štvrtok informoval o štyroch úmrtiach, ktoré súviseli s nepriaznivým počasím – prudkým dažďom a vetrom s rýchlosťou až 160 kilometrov hodinu. Medzi ďalšími tromi obeťami je 85-ročná žena a dvaja muži vo veku 57 a 60 rokov.

búrky, počasie, houston, texas Čítajte viac Juh USA zasiahli búrky s vetrom o sile hurikánu, Houston hlási už štyroch mŕtvych

Obytné oblasti mesta boli plné popadaných stromov a elektrického vedenia. Národná metrologická služba neskôr potvrdila, že na houstonskom predmestí Cypress sa vyskytlo aj tornádo.

Počasie na víkend: Prehánok sa nezbavíme
Video

Agentúra Reuters dodáva, že vyše 890 000 domácností a firiem v štátoch Texas, Louisiana a ďalších na južnom pobreží Spojených bolo počas piatka bez elektriny. Školy v Houstone, meste s vyše 2,3 miliónmi obyvateľov, zostali počas dňa zatvorené.

debata chyba
Viac na túto tému: #houston