Pri izraelskom nálete na tábor Nusajrát údajne zahynulo 20 ľudí

Pri izraelskom vzdušnom útoku na obytný dom a tábor pre utečencov v centre Pásma Gazy zahynulo najmenej 20 ľudí, uviedla v nedeľu vo vyhlásení nemocnica al-Aksá. TASR informuje podľa agentúry AFP.

19.05.2024 10:31
pásmo gazy, izrael, palestínčania Foto: ,
Palestínčania nesú telo muža po tom, ako ho v sobotu 18. mája 2024 zastrelili tanky izraelskej armády v strednom Pásme Gazy.
debata (2)

„Prijali sme 20 obetí a niekoľko zranených po izraelskom nálete namierenom na dom rodiny Hassanovcov v utečeneckom tábore Nusajrát v centrálnej časti Gazy,“ spresnila nemocnica.

Podľa svedkov sa nálet odohral okolo tretej hodiny nadránom miestneho času. Izraelská armáda uviedla, že tvrdenia preveruje.

Oficiálna palestínska tlačová agentúra Wafa uviedla, že medzi zranenými je aj viacero detí. Záchranári naďalej prehľadávali trosky a pátrali po ďalších uviaznutých obetiach.

Ťažké boje a intenzívne ostreľovanie hlásila z utečeneckého tábora Nusajrát od spustenia „cielenej“ izraelskej vojenskej operácie zameranej na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy zo začiatku mája. Palestínski militanti a izraelskí vojaci sa dostali do potýčok v tábore Džabalíja sa severe Gazy, píše AFP.

Izraelská armáda medzitým uviedla, že dvaja jej vojaci zahynuli v Gaze v priebehu soboty. Od začiatku izraelskej vojenskej ofenzívy v Gaze v októbri minulého roka tak zahynulo už 282 izraelských vojakov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Pásmo Gazy