Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

Miliardár Elon Musk a indonézsky minister zdravotníctva Budi Gunadi Sadikin v nedeľu spustili v zdravotnom stredisku v Denpasare na Bali satelitnú internetovú službu Starlink. Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia, informuje TASR podľa agentúry Reuters.

19.05.2024 15:01
Elon Musk Foto:
Miliardár Elon Musk (druhý sprava), šéf spoločností SpaceX a Tesla a indonézsky minister zdravotníctva Budi Gunadi Sadikin (druhý zľava) ukazujú podpísanú dohodu o spustení satelitného internetu Starlink vo verejnom zdravotníckom stredisku v Denpasare, na indonézskom ostrove Bali 19. mája 2024.
debata

Miliardár Musk, šéf spoločností SpaceX a Tesla, priletel na indonézsky ostrov Bali súkromným lietadlom v nedeľu ráno. Na otázku o investovaní do výroby elektromobilov v Indonézii povedal, že najprv sa sústredí na Starlink.

Indonézsky minister pre investície Luhut Binsar Pandjaitan povedal, že prístup na internet cez Starlink umožní ľuďom v odľahlých oblastiach využívať rovnako rýchly internet ako v mestských oblastiach. V najväčšej ekonomike juhovýchodnej Ázie žije v rámci troch časových pásiem viac ako 270 miliónov ľudí.

Neuralink, mikročip, implantát Čítajte viac Mozgový implantát Neuralink má mechanické problémy. Odpája sa od mozgu

Indonézia je treťou krajinou v juhovýchodnej Ázii, kde bude Starlink pôsobiť. Malajzia vydala pre SpaceX licenciu na poskytovanie internetových služieb minulý rok, na Filipínach podpísali zmluvu so SpaceX v roku 2022.

Starlink sa vo veľkej miere používa aj na Ukrajine, vrátane armády, nemocníc, podnikov a humanitárnych organizácií. Tento rok vo februári Kyjev naliehal na spoločnosť SpaceX, aby zabránila Rusku používať terminály Starlink na komunikáciu v okupovaných oblastiach.

debata chyba
Viac na túto tému: #indonézia #Elon Musk #Starlink