Maturanti začali ústnu časť "skúšky dospelosti", štát posilňuje bezpečnosť

Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna časť "skúšky dospelosti" sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 20. mája do 7. júna.

20.05.2024 07:20 , aktualizované: 08:08
Maturity maturant Foto: ,
Ilustračná snímka
debata (5)
Slovenskí žiaci v testovaní PISA dopadli tragicky
Video

Termíny určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné regionálne úrady školskej správy. „Opravný termín ústnej formy internej časti sa koná buď v septembri, alebo februári nasledujúceho školského roka,“ potvrdili pre TASR z Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Žiaci sa v tomto roku môžu prihlásiť na opravný termín do 28. júna.

Na pokojný priebeh maturít bude dohliadať polícia. V okolí škôl zvýšila hliadkovú činnosť. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. „Na bezpečnosť škôl budú dohliadať ako policajti v uniformách, tak aj v civilnom oblečení. Konkrétne služba poriadkovej, dopravnej polície a aj služba kriminálnej polície,“ priblížila Bárdyová.

psychológ Viktor Križo Čítajte viac Psychológ o bombovej hrozbe: je to nebezpečnejšie, ako jednorazové incidenty. Nikde sa zrazu necítite bezpečne

Internej časti maturitnej skúšky predchádzala v marci písomná časť, ktorú absolvovalo vyše 41 000 študentov. Pozostávala z testu a slohovej práce zo slovenského jazyka a literatúry, vybraného cudzieho jazyka a vyše 5 300 študentov absolvovalo test z matematiky. Písomne maturovali aj žiaci zo škôl národnostných menšín, a to zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry.

Soňa Hanzlovičová Čítajte viac Hanzlovičová: Problém s odbornosťou vyučovania máme, odkedy ruštinu začala nahrádzať angličtina
5 debata chyba
Viac na túto tému: #maturanti #ústne maturity