Ďalšia ničivá smršť rakiet ATACMS: Poslali ku dnu ruskú raketovú loď Cyklón

Obrancovia Ukrajiny spustili v nedeľu ďalší masívny útok na okupovaný polostrov Krym. Použili pri ňom americké balistické strely ATACMS. Napriek tomu, že Rusi z dvanástich zostrelili deväť, dokázali potopiť v prístave Sevastopoľ ruskú raketovú loď Cyklón. Tá je schopná odpaľovať najmodernejšie ruské rakety Cirkon, informujú spravodajské telegramové kanály.

20.05.2024 15:43
debata (66)
Ukrajinci odpaľujú taktické rakety ATACMS
Video
Video, ktoré zverejnil hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny generál Valerij Zalužnyj. "ATACMS. Práca našich vojakov. Ďakujeme za vašu službu! Ďakujeme partnerom za podporu. Spolu – k víťazstvu,“ napísal v sprievodnom texte.

"Tri rakety ATACMS dopadli na prístav v Sevastopole, kde kotvila ruská malá raketová loď Cyklón. Loď sa potopila, informuje telegramový kanál ASTRA. Potopenie lode Cyklón potvrdil aj kanál Krymský vietor.

Podľa informácií v noci 19. mája na Sevastopoľ zaútočilo najmenej 12 rakiet ATACMS. Deväť z nich bolo zostrelených, uviedol zdroj kanála ASTRA. Len tri zasiahli prístav, kde sa nachádza malá raketová loď Cyklón, no aj to stačilo na jej skazu.

Ruská raketová loď Cyklon. Foto: Anton Geraščenko / Twitter
Cyclon, ruská raketová loď, čiernomorská flotila, Sevastopoľ Ruská raketová loď Cyklon.

Ukrajinské námorníctvo v nedeľu informovalo o masívnom útoku na okupovaný polostrov Krym, pri ktorom sa im podarilo zničiť tiež mínolovku ruskej Čiernomorskej flotily. „Ukrajinské obranné sily minulú noc zničili mínolovku Čiernomorskej flotily 266-M Kovrovec,“ napísalo námorníctvo vo vyhlásení na platforme Telegram. Tvrdenia nebolo možné bezprostredne nezávisle overiť.

ATACMS Čítajte aj Nejde len o to, čo trafia. Zničia rakety ATACMS ruskú vôľu bojovať?

Šesť dronov sa údajne zrútilo aj do areálu ropnej rafinérie v meste Slavjansk na Kubani v Krasnodarskej oblasti. Rafinéria následne pozastavila prevádzku.

66 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #čiernomorská flotila #vojna na Ukrajine #ATACMS