Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 230 ľudí

Jedna osoba zahynula a ďalších viac než 30 utrpelo zranenia na palube lietadla spoločnosti Singapore Airlines z Londýna do Singapuru, ktoré sa v utorok dostalo do silných turbulencií. Stroj núdzovo pristál v thajskom Bangkoku. Obeťou je 73-ročný Brit, uviedla spoločnosť vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva agentúra AP.

21.05.2024 14:10 , aktualizované: 20:12
debata (4)
Boeing opäť v problémoch. Nákladné lietadlo sa zlomilo na dve časti
Video
Boeing 757 spoločnosti DHL, ktorý smeroval z Kostariky do Guatemaly, nenašiel svoj cieľ. Krátko po vzlete piloti zistili problémy s hydraulikou. Kapitán sa po vyhodnotení situácie rozhodol vrátiť na pôvodné letisko Juan Santamaria v Kostarike a núdzovo pristáť. Lietadlo sa po úspešnom dosadnutí na pristávaciu plochu vo finálnych metroch doslova zošmyklo mimo dráhy.

Na palube lietadla Boeing 777, ktoré vzlietlo z Londýna v pondelok večer a smerovalo do Singapuru, sa nachádzalo 211 pasažierov a 18 členov posádky. V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku, uviedla spoločnosť Singapore Airlines na sociálnej sieti Facebook.

lietadlo, pilot, kokpit, letecká preprava, inštruktor, navigačné prístroje Čítajte viac Svet šokovala smrť v lietadle počas turbulencií. Môže sa to stať aj vám?

Údaje z aplikácie FlightRadar 24 podľa agentúry AP ukazovali, že lietadlo v istom okamihu náhle a prudko kleslo z výšky 11 300 metrov na 9 400 metrov v priebehu približne troch minút. V tejto výške nad Andamanským morom letelo necelých desať minút, než ho odklonili do Bangkoku.

„Zrazu sa lietadlo začalo nakláňať a triasť, takže som sa začal pripravovať na to, čo sa deje, a veľmi náhle došlo k veľmi dramatickému pádu, takže všetci, ktorí sedeli a neboli pripútaní bezpečnostným pásom, boli okamžite vymrštení do stropu,“ uviedol pre agentúru Reuters 28-ročný študent, ktorý lietadlom cestoval.
Po pristátí prišli na pomoc pasažierom záchranné zložky. Letecká spoločnosť približne o štyri hodiny neskôr informovala, že 18 ľudí je naďalej hospitalizovaných a ďalších 12 ošetrili ambulantne. Zvyšným cestujúcim a posádke poskytnú ošetrenie v prípade potreby. Podľa úradov starší Brit pravdepodobne utrpel infarkt, čo však dosiaľ nebolo potvrdené.
Thajské ministerstvo dopravy oznámilo, že singapurské aerolínie v noci na stredu vyšlú ďalšie lietadlo, ktoré prevezie ľahko zranených a nezranených cestujúcich na singapurské letisko Changi.

Boeing 747 Čítajte aj A opäť Boeing. Stroju sa pri pristávaní nevysunul predok podvozku
4 debata chyba
Viac na túto tému: #turbulencie #singapur #Boeing #Boeing 777