Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

Po piatich nezvestných z tragickej zrážky motorového člna s výletnou loďou, ktorá si v sobotu na Dunaji pri severomaďarskej obci Verőce vyžiadala najmenej dve obete, naďalej pátra 95 ľudí s 25 plavidlami a dronmi. Podľa servera index.hu to oznámilo v utorok Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) na sociálnej sieti You Tube, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

21.05.2024 21:07
Maďarsko Dunaj čln Foto: ,
Záchranári na člne pátrajú po obetiach nehody lodí v severnej časti Budapešti 19. mája 2024.
debata

Riečna polícia BRFK spolu s pracovníkmi Celoštátneho úradu civilnej ochrany (OKF) prehľadávajú celý maďarský úsek Dunaja južne od obce Verőce. Na pátraní sa podieľa aj vrtuľník Pohotovostnej polície, členovia Pátracej a záchrannej služby Peštianskej župy a viaceré dobrovoľné záchranárske organizácie.

Poškodený motorový čln, ktorý polícia objavila... Foto: SITA/AP, BRFK/Facebook
čln, dunaj, maďarsko Poškodený motorový čln, ktorý polícia objavila v Dunaji v severnej časti Budapešti 19. mája 2024 po nedeľnej zrážke s loďou.

Z ôsmich pasažierov motorového člna prežil nehodu iba jeden, občan Talianska. Záchranári našli dve maďarské obete a po piatich nezvestných Maďaroch stále pátrajú.

K zrážke motorového člna s výletnou loďou došlo minulú sobotu (18. 5.) večer okolo 22.00 h. Polícia urobila obhliadku oboch plavidiel a zadržala kapitána výletnej lode, občana SR, ktorého vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci.

maďarsko, loď, komárom, Heidelberg Čítajte viac Maďarská polícia zadržala slovenského kapitána lode, ktorá bola účastníkom tragickej nehody na Dunaji
debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Dunaj #nehoda lode