Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

Motorový čln, ktorý minulú sobotu na Dunaji pri severomaďarskej obci Verőce narazil do výletnej lode, riadil muž pod vplyvom alkoholu. Vyplýva to z vyhlásenia, ktoré v stredu zverejnil Okresný súd okolia Budapešti na svojej webovej stránke, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

22.05.2024 21:50
čln, dunaj, maďarsko Foto: ,
Poškodený motorový čln, ktorý polícia objavila v Dunaji v severnej časti Budapešti 19. mája 2024 po nedeľnej zrážke s loďou.
debata (3)

Maďarská polícia v stredu našla jedného z piatich nezvestných po tragickej zrážke. Telo 19-ročného muža objavili na úseku rieky medzi mestami Vác a Sződliget. Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) to uviedlo na svojom účte na Facebooku.

Nezvestného našli na riečnom kilometri 1675,8 Dunaja. Vyšetrovatelia BRFK vykonali na mieste činu obhliadku a následne identifikovali mŕtveho. Zistili, že ide o 19-ročného muža, ktorý je jednou z obetí zrážky plavidiel, ku ktorej došlo minulú sobotu večer. Po ďalších štyroch osobách ďalej pátrajú, píše polícia.

maďarsko, loď, komárom, Heidelberg Čítajte viac Maďarská polícia zadržala slovenského kapitána lode, ktorá bola účastníkom tragickej nehody na Dunaji

Súd v prípade zadržaného kapitána výletnej lode, ktorá bola účastníkom tragickej zrážky s motorovým člnom, nariadil dohľad. To znamená, že občan Českej republiky s trvalým pobytom na Slovensku nebude môcť opustiť Budapešť až do rozhodnutia prvostupňového súdu, najneskôr však do 22. septembra 2024.

Proti verdiktu sa odvolal kapitán lode i jeho obhajca, prokurátor ho vzal na vedomie. Verdikt tak nie je konečný, avšak vykonateľný, píše sa vo vyhlásení súdu.

Maďarsko Dunaj čln Čítajte viac Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

Kapitána výletnej lode zadržala polícia a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý vecne nevypovedal a voči podozreniu podal sťažnosť.

Motorový čln sa plavil veľkou rýchlosťou a menil nepredvídateľne smer po celej šírke rieky, keď narazil do výletnej lode. Muž, ktorý riadil čln a jedna žena na mieste zahynuli, jeden muž sa síce ťažko zranil, ale dokázal priplávať k brehu. Zvyšní pasažieri sa aj s člnom dostali pod výletnú loď. Z ôsmich pasažierov motorového člna prežil nehodu iba jeden, občan Talianska. Záchranári našli dve maďarské obete.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Dunaj #nehoda lode