Sídlo výboru republikánov evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou. Boli určené pre Trumpa

Sídlo Republikánskeho národného výboru (RNC) vo Washingtone v stredu na krátky čas evakuovali z dôvodu zásielky dvoch ampuliek s krvou, ktoré boli určené pre bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. TASR informuje podľa agentúry AP.

22.05.2024 23:10
debata

Policajný útvar washingtonského Kapitolu uviedol, že na miesto boli privolané tými špecializované na nebezpečné látky. Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

Zdroj oboznámený so situáciou pre AP uviedol, že ampulky boli určené pre Trumpa. Hovorcovia RNC a americkej tajnej služby na žiadosti o vyjadrenie bezprostredne nereagovali. Polícia Kapitolu v stredu vo vyhlásení odporučila, aby sa ľudia oblasti, kde sa RNC nachádza, vyhýbali.

trump Čítajte viac Trump v newyorskom procese ako svedok obhajoby nevypovedal, súd sa blíži ku koncu

RNC je zodpovedný za zhromažďovanie finančných prostriedkov pre republikánskych kandidátov a rozdeľovanie peňazí na účely volieb. V marci získal nové vedenie, ktoré vybral exprezident Trump, napísala stanica NBC News a označila to za oficiálne znamenie prevzatia kontroly nad Republikánskou stranou.

Predsedom RNC sa po hlasovaní jeho 168 členov stal Michael Whatley, líder Republikánskej strany v štáte Severná Karolína. Podpredsedníčkou je Lara Trumpová, nevesta bývalého prezidenta a riaditeľom hlavný poradca Trumpovej prezidentskej kampane Chris LaCivita.

Kandidátom republikánov do novembrových prezidentských volieb by sa podľa očakávaní mal stať opäť Donald Trump. Strana svojho kandidáta nominuje v polovici júla na zjazde v Milwaukee v štáte Wisconsin.

Británia, Londýn, infikovaná krv Čítajte viac Deň hanby pre Britániu: chybná krv zničila desaťtisíce životov. Vlády to chceli ututlať
debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Donald Trump