Budem voliť Trumpa, povedala súperka exprezidenta v primárkach Nikki Haleyová

Nikki Haleyová, ktorá sa do marca uchádzala o republikánsku nomináciu do novembrových prezidentských volieb, v stredu povedala, že svoj hlas dá Donaldovi Trumpovi. Informujú o tom agentúry.

23.05.2024 06:00
Haleyová Foto: ,
Republikánska kandidátka na prezidenta Nikki Haleyová na predvolebnom podujatí v Spartanburgu v Južnej Karolína v pondelok 5. februára 2024.
debata (2)

Pravdepodobnému kandidátovi republikánov v súboji o Biely dom ale odkázala, aby tvrdo pracoval na tom, aby si získal priazeň ľudí, ktorí ju podporovali počas primárok.

„Budem voliť Trumpa,“ povedala Haleyová, ktorá za Trumpovej administratívy bývala americkou veľvyslankyňou pri OSN. Odporučila mu, že by bolo od neho šikovné, aby vyšiel oproti „miliónom ľudí“, ktorí ju volili v primárkach a podporujú ju aj naďalej a nedomnieval sa, že sa k nemu automaticky pridajú. „A naozaj verím, že to urobí,“ dodala niekdajšia guvernérka Južnej Karolíny.

Z boja o Biely dom odstúpila začiatkom marca. Išlo o očakávaný krok po tom, ako ju exprezident Trump jednoznačne porazil v kľúčových primárkach naprieč Spojenými štátmi. Haleyová vtedy Trumpa priamo nepodporila.

Haleyová sa v kampani prezentovala ako umiernenejší variant v porovnaní s exprezidentom a niektorými ďalšími kandidátmi. Mala bližšie k tradičnejšej republikánskej politike z doby pred Trumpovou érou a ako jedna z mála kandidátov sa hlásila k vojenskej podpore Ukrajiny, ktorá čelí ruskej invázii.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine