Pád pódia na predvolebnom mítingu v Mexiku si vyžiadal deväť obetí vrátane dieťaťa

Deväť ľudí vrátane dieťaťa zahynulo a ďalších viac ako 60 utrpelo zranenie, keď sa zrútila konštrukcia scény, na ktorej vystupoval jeden z kandidátov v mexických prezidentských voľbách. Podľa agentúr o tom informoval guvernér štátu Nuevo León, kde sa nešťastie stalo.

23.05.2024 06:42 , aktualizované: 08:17
mexiko Foto: ,
Bezpečnostné sily stoja okolo javiska, ktoré sa zrútilo v dôsledku poryvu vetra počas podujatia, na ktorom sa zúčastnil prezidentský kandidát Jorge Álvarez Máynez v San Pedro Garza García, na predmestí mexického Monterey v stredu 22. mája 2024.
debata

Na pódiu v tej chvíli k davu prihováral prezidentský kandidát Jorge Álvarez Máynez, ktorý sa podľa agentúry AP musel dať pred padajúcou konštrukciou na útek. Neskôr uviedol, že vyhľadal lekárske ošetrenie a je v poriadku. Mexické úrady predtým uviedli, že pri incidente zahynulo päť ľudí a 15 ich bolo zranených, podľa poslednej bilancie je mŕtvych deväť a zranených 63.

Nešťastie sa udialo v stredu večer miestneho času v meste San Pedro Garza García na predmestí Monterrey. Konštrukcia sa zrútila kvôli silnému poryvu vetra, píše AP. Podľa úradov potom pod ňou ľudia zostali uväznení. V areáli parku, kde sa akcia konala, potom zasahovali vojaci aj policajti.

Prezidentské voľby v Mexiku sa konajú 2. júna. Poslanec Jorge Álvarez Máynez z menšej stredoľavej strany Občianske hnutie má len malú šancu stať sa novou hlavou štátu, podľa prieskumov verejnej mienky je na treťom mieste. Ľudia budú vyberať aj členov oboch komôr parlamentu a obecných zastupiteľstiev. Najväčšia šanca stať sa novou hlavou Mexika má Claudia Sheinbaumová z vládnej ľavicovej strany Morena, ktorá bola do vlaňajška starostkou mexickej metropoly.

debata chyba
Viac na túto tému: #Mexiko #predvolebná kampaň