Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, štyria ľudia neprežili. 16 osôb sa zranilo

Väčšina ľudí postihnutých čiastočným zrútením budovy prímorskej reštaurácie v letovisku Playa de Palma na španielskom ostrove Mallorca sú cudzinci a turisti. Podľa stanice BBC to miestnym médiám povedal šéf hasičov Eder García. Pri štvrtkovom nešťastí zomreli najmenej štyria ľudia, ďalších 16 ich bolo zranených. Úrady ich národnosť zatiaľ neoznámili.

23.05.2024 23:02 , aktualizované: 24.05.2024 07:19
debata

Podľa informácií španielskych médií sa okolo 20.00 hod. večer zrútila terasa dvojposchodovej reštaurácie Medusa Beach Club, ktorá sa nachádza na pobrežnej promenáde letoviska Playa de Palma, ktoré leží pri hlavnom meste ostrova Palma.

Príčina nešťastia sa vyšetruje, ale podľa hovorcu miestnej polície sa terasa mohla zrútiť kvôli nadmernej hmotnosti na nej. Podľa BBC sa ľudia prepadli dole na miesto, kde boli zákazníci a pracovníci reštaurácie.

Záchranári potom prehľadávali trosky, pretože panovali obavy, že v nich mohli uviaznuť ďalší ľudia. Úrady preto vyzvali všetkých v okolí k tichosti, aby záchranári mohli počuť hlasy preživších.

Podľa agentúry Reuters je vážne zranených 16 ľudí, miestne médiá pôvodne informovali až o 27 zranených. Na miesto vyrazili okrem zdravotníckych záchranárov, policajtov a hasičov aj psychológovia.

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí a zaželal skoré uzdravenie zraneným. Vláda je podľa neho pripravená vyslať miestnym úradom potrebnú pomoc.

Mallorca je najväčším z Baleárskych ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Stredozemnom mori. Patrí medzi obľúbené turistické destinácie, len vlani ju podľa BBC navštívilo viac ako 17 miliónov ľudí.

Milei Sanchez Čítajte aj Drsné slová. Prezident pod vplyvom drog a premiér, ktorý prináša smrť. Ako sa Španielsko revanšovalo Argentíne?
debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #Malorka #Mallorca