Orbán: Sme spojení so slovenskou tajnou službou, máme informácie o atentáte na Fica

Maďarské tajné služby sú v neustálom kontakte so slovenskými tajnými službami, ako aj so službami iných krajín, napríklad v rámci siete európskych krajín či členských krajín NATO. Maďarsko tak má informácie o tom, čo sa stalo pri atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica. Konštatoval to vo štvrtok v rozhovore pre denník Blikk maďarský premiér Viktor Orbán.

24.05.2024 17:32
debata (29)
Minister Šutaj Eštok a policajný prezident Solák o ďalších obvineniach v prípadoch schvaľovania trestného činu
Video
Zdroj: ta3

Podľa Orbána mnoho ľudí adresovalo kritiku slovenským tajným službám kvôli tomu, čo sa stalo. V prípade politikov sa podľa neho riziko nedá úplne eliminovať, keďže nemožno očakávať, že by sa nestretávali s ľuďmi. „Absolútna bezpečnosť teda neexistuje,“ dodal s poznámkou, že nepriestrelnú vestu on sám nikdy nenosil a nenosí ani v súčasnosti.

Belgicko EÚ Summit Dvojdňový, fico, orbán Čítajte viac Stratený v preklade? Orbán zneužíva atentát na Fica vo volebnej kampani

„Zatiaľ nevieme, či máme dočinenia s osamelým páchateľom. O ňom vieme, že robil kampaň po boku bývalého ľavicového kandidáta na prezidenta. Je to človek podporujúci vojnu, ktorého najväčšou výhradou voči súčasnému slovenskému premiérovi bolo práve to, že vojnu nepodporuje. Isté je, že Ficova strana Smer-SD je strana, ktorá bráni tradičné hodnoty, je suverenistickou stranou, ktorá si cení národnú nezávislosť, a je zároveň mierovou stranou. Na druhej strane je progresívny, ľavicový, medzinárodný atentátnik podporujúci vojnu,“ povedal predseda maďarskej vlády.

Zadržanie strelca atentátu na Fica
Video
29 debata chyba
Viac na túto tému: #Viktor Orbán #atentát na Roberta Fica