Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

Maďarská polícia intenzívne pátra po nezvestných po minulotýždňovej tragickej zrážke na Dunaji pri obci Verőce na severe krajiny, pričom v piatok našla telo piatej obete. S odvolaním sa na status Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK) na Facebooku o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

24.05.2024 22:08
Maďarsko Dunaj lode zrážka Foto: ,
Policajní experti skúmajú trosky motorového člna vo vojenskom prístave v severnej časti Budapešti 19. mája 2024 po nehode lodí.
debata

Telo 39-ročného muža vytiahli z Dunaja pri meste Göd 25 kilometrov severne od Budapešti. Po ďalšej nezvestnej žene a nezvestnom mužovi ďalej pátrajú.

Minulú sobotu o 22.00 h narazil na Dunaji pri Verőce motorový čln do výletnej lode Heidelberg. Motorový čln s ôsmimi osobami sa plavil veľkou rýchlosťou a menil nepredvídateľne smer po celej šírke rieky, keď vrazil do výletnej lode. Podľa výsledkov vyšetrovania čln riadil muž pod vplyvom alkoholu.

čln, dunaj, maďarsko Čítajte viac Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

Po nehode z rieky s ťažkými zraneniami vyplával na breh občan Talianska. Telá prvých dvoch obetí našli ešte v sobotu, v stredu vytiahli z Dunaja telo 19-ročného muža a vo štvrtok objavili štvrtú obeť, ktorou je 28-ročná žena.

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý odmietol vypovedať a voči podozreniu podal sťažnosť.

maďarsko, loď, komárom, Heidelberg Čítajte viac Maďarská polícia zadržala slovenského kapitána lode, ktorá bola účastníkom tragickej nehody na Dunaji
debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Dunaj #nehoda lode