Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

Najmenej 24 ľudí, vrátane mnohých detí, prišlo dnes o život pri požiari v zábavnom centre pre rodiny v západoindickom štáte Gudžarát. Napísala to agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnych činiteľov, podľa ktorých počet obetí ešte môže stúpnuť. Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

25.05.2024 18:22 , aktualizované: 20:39
debata

Požiar podľa serveru denníka Hindustan Times prepukol popoludní miestneho času v centre v meste Rádžkót. Na záberoch z miesta bolo vidieť mohutné plamene a husté oblaky dymu. Požiar zničil celú budovu centra, pri ktorom zasahuje množstvo hasičov a záchranárov.

„Záchranné operácie pokračujú. Požiar je pod kontrolou. Snažíme sa vyzdvihnúť čo najviac tiel. K tomuto okamihu bolo vyslobodených asi 20 tiel, ktoré boli odoslané do nemocnice na ďalšie vyšetrovanie,“ uviedla tamojšia polícia. Neskôr úrady informovali o ďalších štyroch mŕtvych. Niektoré z tiel sú spálené na nepoznanie.

Na nešťastie reagoval aj indický premiér Naréndra Módí, ktorý na X uviedol, že ho požiar veľmi rozrušil a je v myšlienkach s ľuďmi, ktorí prišli o blízkych.

debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #India #herňa