Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

Maďarská polícia našla v nedeľu šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, ku ktorej došlo večer 18. mája pri obci Verőce na severe krajiny.

26.05.2024 21:00
dunaj, zrazka Foto:
Poškodená loď na severnom okraji Budapešti, kam ju odtiahli po tom, čo ju polícia objavila vo vode po zrážke lodí na Dunaji v nedeľu 19. mája 2024.
debata (2)

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti. S odvolaním sa na status Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK) na sieti Facebook o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Policajti v súvislosti s touto nehodou ešte pátrajú po 19-ročnej nezvestnej žene.

Vyšetrovaním sa zistilo, že pred zrážkou s výletnou loďou Heidelberg sa motorový čln s ôsmimi osobami plavil veľkou rýchlosťou a nepredvídateľne menil smer po celej šírke rieky. Podľa výsledkov vyšetrovania čln riadil muž pod vplyvom alkoholu.

Maďarsko Dunaj lode zrážka Čítajte viac Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

Po nehode z rieky na breh vyplával občan Talianska s ťažkými zraneniami. Telá prvých dvoch obetí našli ešte v sobotu, ďalšie obete postupne v stredu, vo štvrtok a v sobotu.

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, polícia zadržala a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý odmietol vypovedať a voči podozreniu podal sťažnosť.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Dunaj #zrážka lodí