Cyklón Remal zabil v Bangladéši 10 ľudí, poničil 123-tisíc domov

Cyklón Remal, ktorý zasiahol pobrežné oblasti Bangladéša, si vyžiadal najmenej desať obetí a zničil približne 30 000 domov, desiatky tisíc ďalších poškodil, vyhlásili miestne úrady, informuje agentúra AFP.

27.05.2024 13:37
cyklón Foto: ,
Muž zachraňuje vozík a ďalší materiál zo zaplavenej pláži Kuakata na pobreží Bengálskeho zálivu po vyčíňaní cyklónu Remal v Bangladéši v nedeľu 26. mája 2024.
debata

„Väčšinu obetí spôsobili pády domov alebo zrútené steny,“ vyhlásil Showkat Ali, administrátor okresu Barisal, kde zahynulo sedem ľudí. Tri ďalšie zomreli v okolitých okresoch, niekoľko ľudí sa utopilo.

Cyklón Remal dorazil na pevninu v noci na pondelok a zasiahol pobrežie silným vlnobitím. Nad pevninou zoslabol na tropickú búrku, silné lejaky a vietor však pokračovali ďalej.

„Cyklón v oblasti poškodil viac než 123 000 domov, na približne 31 000 domoch je škoda totálna,“ uviedol pre AFP správca okresu Khulan, kde zahynuli dve osoby.

Jedna osoba zahynula v okrese Chittagong, kde sa viac než 40 000 ľudí pre silný dážď a vietor stále nachádza v krytoch, uviedol miestny správca.

Cyklón spôsobil výpadok dodávok elektrickej energie pre viac než 12,5 milióna obyvateľov, vyhlásil Biswanath Sikder zo štátnej energetickej spoločnosti a dodal, že jej dodávky budú obnovené po zlepšení situácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #cyklón #Bangladéš