Senior „terorista“. Desaťročie na susedov strieľal z praku ložiskové guličky

Polícia v kalifornskom meste Azusa na predmestí Los Angeles oznámila zatknutie podozrivého v prípade "sériového strelca s prakom", ktorý roky rozbíjal okná a ohrozoval ľudí v jednej z miestnych štvrtí. Vo väzbe skončil 81-ročný miestny obyvateľ, u ktorého vyšetrovatelia našli prak aj guličkové ložiská, ktoré podľa nich používal ako náboje. O prípade v noci na dnešok informovali americké médiá.

28.05.2024 13:21
debata (2)

Seniora menom King Prince polícia zadržala minulý štvrtok po tom, čo u neho vykonala domovú prehliadku. Podľa hovorcu polície Jakea Busheyho vyšetrovanie ukázalo, že väčšina ložísk bola vypálená z jeho záhrady.

„Desiatky občanov sa počas deviatich alebo desiatich rokov stali terčom sériového strelca s prakom,“ zistili podľa vyhlásenia mestskej polície detektívi. Kinga podozrievajú z toho, že rozbíjal okná domov a čelné sklá áut a že výstrelmi z praku niekoľkokrát tesne minul svojich spoluobčanov. Žiadne zranenia v tejto súvislosti úrady nehlásia.

Švédsko, polícia, Malmö Čítajte viac Nór skrýval telo partnerky v mrazničke a poberal jej dôchodok. Pri jej ostatkoch skladoval aj potraviny

„Videla som ho dokonca, ako z toho praku strieľa,“ povedala jedna Kingova susedka televízii NBC News. „Nikdy nestrieľal na nás, alebo tak, ale veľa sa zameriaval na susedov. Nemohla som tomu uveriť, že ho zatkli,“ dodala.

Čo mohlo seniora k vandalizmu motivovať, nie je jasné. „Nie sme si vedomí žiadnej inej motivácie ako je obyčajné zlomyseľné nezbedníctvo,“ povedal lokálnym médiám Bushey.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #senior