VIDEO: Ukrajinské drony opäť na love: Rusi pálili všetkým, čo mali, napriek tomu išli lode ku dnu

Ukrajinská vojenská rozviedka pri okupovanom polostrove Krym zničila niekoľko ruských plavidiel, pravdepodobne hliadkové člny KS-701 Tunec. Špeciálnu operáciu podnikli v noci. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje zdroj z ukrajinského obranného spravodajstva.

30.05.2024 11:15 , aktualizované: 15:51
debata (50)
Rusi pálili všetkým čo mali. Ukrajinské drony nedokázali zastaviť
Video
Ukrajinská vojenská rozviedka pri okupovanom polostrove Krym zničila dve ruské plavidlá, pravdepodobne hliadkové člny KS-701 Tunec. / Zdroj: GUR

Zdroj uviedol, že ukrajinské námorné drony Magura V5 zaútočili na ruské plavidlá pri obci Čornomorske v okrese Jevpatorija. Ruská armáda podľa tohto zdroja na obranu pred dronmi neúspešne použila lietadlá, delostrelectvo aj ručné zbrane, čo je zrejmé aj zo zverejneného videa ukrajinskej rozviedky.

"Hunter, "brigádny generál z ukrajinskej...
Nový dron Sea Baby „Avdiivka“ počas prezentácie...
+4Nový dron Sea Baby „Avdiivka“ počas prezentácie...

Pri nočnom údere boli poškodené alebo zničené štyri ruské člny typu Tunec, dva trajekty a plavidlo lodivoda. S odvolaním sa na svoje zdroje to napísal ruský portál Astra, podľa ktorého päť ľudí utrpelo zranenia. Moskva sa k týmto správam nevyjadrila.

Plavidlo určené na prepravu lodivodov sa podľa kanálu Astru potopilo, jeden z trajektov kvôli poškodeniu nadišiel na plytčinu, pričom sa zranili štyria ľudia. Piaty zranený člen je z posádky druhého trajektu. Úrady na anektovanom Kryme predtým uviedli, že dva trajekty boli poškodené v meste Kerč kvôli dopadu trosiek zostrelených rakiet.

Okrem toho boli poškodené štyri transportné a výsadkové člny KS-701, píše Astra. Niektoré médiá toto plavidlo označujú ako hliadkový čln.

Zástupcovia anektovaného Krymu v noci hlásili útok blízko mesta Kerč, pričom trosky zostrelených rakiet podľa nich poškodili dva trajekty. Ruské úrady podľa agentúry Reuters ďalej uviedli, že pozastavili automobilovú dopravu na Krymskom moste, ktorý spája okupovaný ukrajinský polostrov s ruskou pevninou.

Sea Baby Grad, ukrajinský dron, vojna na Ukrajine Čítajte aj Nočná mora ruskej flotily je ešte desivejšia: Ukrajinci vyzbrojili námorný dron raketometom a poslali do boja

Ruské ministerstvo obrany medzitým podľa BBC oznámilo, že v noci jeho vojská zlikvidovali nad Azovským morom osem striel dlhého doletu ATACMS, ktoré Ukrajine poskytli Spojené štáty, a blízko nelegálne anektovaného polostrova Krym v Čiernom mori tiež osem dronov a dve bezposádkové plavidlá.

50 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #vojna na Ukrajine #námorný dron #GUR