Odpáľme len jednu atómovku, zastavme Západ, radí ruská organizácia napojená na Putina

Rusko by malo zvážiť „demonštratívny“ jadrový výbuch, aby zastavilo Západ, ktorý by Ukrajine mohol umožniť používať zbrane pri útokoch na ruské územie. Ako referuje web news.sky.com, s takýmto nápadom prišiel ruský think tank podporovaný tamojším vodcom Vladimirom Putinom.

30.05.2024 15:00
debata (200)
Jadrové zbrane? Aj Putin má niekoho, na kom mu záleží, hovorí Japonka, ktorá prežila Hirošimu
Video
Teruko Jahataová ako osemročná prežila v Hirošime výbuch americkej atómovej bomby. Čo odkazuje ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorého režim sa od invázie na Ukrajinu atómovkami vyhráža? / Zdroj: TV Pravda

„Aby sme potvrdili vážnosť ruských zámerov a presvedčili našich odporcov o pripravenosti Moskvy eskalovať, stojí za to zvážiť demonštratívny jadrový výbuch,“ povedal pre ekonomický časopis Profil popredný člen Rady pre zahraničnú a obrannú politiku so sídlom v Moskve Dmitrij Suslov.

„Politický a psychologický efekt atómového hríbu, ktorý budú naživo vysielať na všetkých televíznych kanáloch po celom svete, snáď pripomenie západným politikom jedinú vec, ktorá zabránila vojnám medzi veľmocami od roku 1945 a pre ktorú sú teraz z veľkej časti stratení – strach z jadrovej vojny,“ doplnil podporovateľ ruského režimu.

Putin v minulosti ocenil Radu pre zahraničnú a obrannú politiku a zúčastnil sa na jej politických diskusiách.

Russia US Nuclear Treaty Čítajte aj Putin nariadil jadrové cvičenie pri hraniciach s Ukrajinou: Západ nás provokuje
200 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #atómová bomba #vojna na Ukrajine #think tank