Ukrajinci vyslali na Rusov Neptún: škody na ropnom termináli sú obrovské, protivzdušná obrana bola bezmocná

Ukrajinské námorníctvo zasiahlo raketami Neptún prechod pre trajekty a ropný terminál v prístave Kavkaz v ruskom Krasnodarskom kraji. Oznámil to generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, informuje web Ukrajinská pravda.

31.05.2024 11:31
debata (130)
Neptúnom na Rusov. Zničili s ním aj krížnik Moskva
Video
,,Zoznámte sa s ukrajinskou protilodnou strelou Neptún, zabijakom plavidiel triedy Moskva,“ napísalo ukrajinské ministerstvo obrany na sociálnej sieti Twitter a pridalo video tohto systému. Ruskú vlajkovú loď Čiernomorskej flotily krížnik Moskva sa Ukrajincom podarilo potopiť 14. apríla.

„Stalo sa to skoro ráno 31. mája – v noci po tom, ako ukrajinské obranné sily vyradili z činnosti trajekty premávajúce na Kerčskom trajektovom prechode na okupovanom Kryme, ktoré smerovali do prístavu Kavkaz a využívali sa na vojenskú logistiku agresora,“ uviedol generálny štáb.

"‚Moderná‘ a ‚účinná‘ ruská protivzdušná obrana bola opäť bezmocná voči našim raketám a bezpilotným systémom. Nepodarilo sa ochrániť dôležité objekty používané na logistiku a dodávky, dodali obrancovia.

Operácia sa uskutočnila v koordinácii s ďalšími jednotkami ukrajinských obranných síl. Útočné bezpilotné lietadlá obranných síl zasiahli aj ďalší ropný terminál v ruskom Krasnodarskom kra­ji.

Kanál Astra na platforme Telegram hlásil, že okrem skladu ropy Taman Neftegaz v obci Chvylia boli napadnuté najmenej dva ďalšie objekty, o ktorých miestne úrady neinformovali. Konkrétne v dôsledku útoku na prístav Kavkaz začala horieť čerpacia stanica a jej zamestnanci boli evakuovaní.

Okrem toho bola napadnutá rozvodňa elektrickej energie v obci Belyj, ktorá je súčasťou takzvaného energetického mosta na Krym. Rozvodňa je poškodená, ale naďalej funguje.

Ukrajinský vojak „Borčik“ obsluhuje...
Ukrajinský vojak „Manul“ zapína samovražedný...
+7Ukrajinský vojak „Korsar“ obsluhuje...
Ukrajinský dron Avdijivka, Sea Baby, vojna na Ukrajine Čítajte aj VIDEO: Ukrajinské drony opäť na love: Rusi pálili všetkým, čo mali, napriek tomu išli lode ku dnu
130 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #vojna na Ukrajine #Neptún