Brutálny útok v Nemecku: muž pobodal niekoľko ľudí, medzi nimi aj politika kritizujúceho islam

Traja ľudia utrpeli zranenia pri útoku nožom na námestí v centre nemeckého Mannheimu, uviedol server rozhlasovej a televíznej stanice SWR. Je medzi nimi aj policajt, ktorý je podľa agentúry DPA v ohrození života. Ďalšie nebezpečenstvo nehrozí, polícia útočníka postrelila. Medzi napadnutými je aj kritik islamu Michael Stürzenberger. Polícia útočníka postrelila.

31.05.2024 14:00 , aktualizované: 15:19
debata (53)

Neznáma osoba zaútočila nožom na kritika islamu a konzervatívneho politika Michaela Stürzenbergera a niekoľko ďalších ľudí. Zranenia utrpel aj policajt, píše nemecký týždenník Focus.

Polícia uviedla, že k incidentu došlo krátko po 11:30 h a jednou zo zranených osôb je aj policajt. Úrady však bezprostredne neposkytli ďalšie informácie o počte zranených a vážnosti ich poranení. Zranenia utrpel aj útočník, ktorého postrelili policajti.

vražda, zločin, lúpež, krádež, nôž Čítajte aj Muž v nemeckom Wangen im Allgäu nožom ťažko zranil iba štvorročné dievčatko

Na mieste zasahoval aj vrtuľník. V súčasnosti podľa polície už verejnosti nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Motív útoku nie je bezprostredne zná­my.

K incidentu došlo na námestí Marktplatz v centre Mannheimu. Mesto s približne 300-tisíc obyvateľmi sa nachádza južne od Frankfurtu nad Mohanom a po Stuttgarte je druhým najväčším mestom v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko.

Podľa serveru SWR sa na námestí práve konala akcia spolku Pax Europa, ktorý je považovaný za pravicovo populistický a kritický k islamu.

Bild píše, že sa útok zdá byť plánovaný. Útočník podľa neho išiel cielene po Stürzenbergerovi. Tohto 59-ročného muža, ktorý býval hovorcom mníchovskej CSU, server charakterizuje ako „islamofóbneho politického aktivistu“. Jedna z jeho spolupracovníčok uviedla, že utrpel zranenia na tvári a na nohe, v ohrození života ale nie je.

53 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #útočník #útok nožom