Mladý policajt pobodaný v Mannheime zomrel, útočil rodák z Afganistanu

Na následky zranení v nedeľu zomrel dvadsaťdeväťročný policajt, ​​ktorého v piatok pobodal útočník v centre nemeckého Mannheimu. Páchateľ strážnika niekoľkokrát bodol do oblasti hlavy a pri útoku zranil ďalších päť ľudí.

03.06.2024 14:01
debata (52)

„Policajt bezprostredne po čine podstúpil operáciu a bol uvedený do umelého spánku, svojim vážnym zranením ale podľahol 2. júna neskoro popoludní,“ uviedli úrady. „Trúchlime za stratou policajta, ktorý svoj život obetoval za bezpečie ostatných,“ píše sa vo vyhlásení.

Útočník v Nemecku Čítajte viac Brutálny útok v Nemecku: muž pobodal niekoľko ľudí, medzi nimi aj politika kritizujúceho islam

Ako informuje portál idnes.cz, útok na námestí Marktplatz v centre Mannheimu sa odohral v piatok dopoludnia počas akcie hnutia Pax Europa, ktoré je kritické voči islamu. Bolo zranených päť príslušníkov tohto hnutia vrátane jeho šéfa, kritika islamu Michaela Stürzenbergera.

Motív dvadsaťpäťročného útočníka je stále nejasný. DPA píše, že muž sa narodil v Afganistane, do Nemecka sa prisťahoval ako dospievajúci v roku 2014. Je ženatý, má dve deti a žije v meste Heppenheim severne od Mannheimu.

Útočník bol pri útoku tiež zranený, policajti ho postrelili. Pre zranenia ho zatiaľ nebolo možné vypočuť.

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #útok nožom