V Manheimme došlo k ďalšiemu útoku nožom na politika, tentokrát zo strany AfD

Na komunálneho politika z krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v utorok večer zaútočili nožom v juhonemeckom meste Mannheim. Politik utrpel zranenia a páchateľa zadržali, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na nemenované zdroje.

05.06.2024 10:10
debata (4)

Incident sa odohral v utorok približne o 22.45 h SELČ. Polícia až v stredu ráno oficiálne potvrdila, že došlo k policajnej operácii, bližšie informácie vraj poskytne v najbližších hodinách.

Útočník v Nemecku Čítajte aj Brutálny útok v Nemecku: muž pobodal niekoľko ľudí, medzi nimi aj politika kritizujúceho islam

Podľa vyhlásenia okresnej organizácie AfD k incidentu došlo v blízkosti tržného námestia v Mannheime. Politik údajne prichytil pri čine osobu, ktorá tam strhávala plagáty. Po konfrontácii ho táto osoba napadla nožom, pričom utrpel rezné rany. Momentálne sa nachádza v nemocnici. AfD spája útok s extrémnou ľavicou, úrady to však zatiaľ nepotvrdili.

nemecko, polícia, polizei Čítajte aj Mladý policajt pobodaný v Mannheime zomrel, útočil rodák z Afganistanu

Útok sa odohral len pár dní po tom, čo na mannheimskom námestí došlo k zrejme islamisticky motivovanému útoku nožom, ktorý si vyžiadal život jedného policajta. Na zhromaždenie protiislamskej pravicovej občianskej skupiny Pax Europa v Mannheime útočil v piatok nožom 25-ročný muž z Afganistanu, ktorý žije v Nemecku od roku 2014.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #útok nožom #AfD